İdil Biret Bodrum’da

Haber:Erol Ünal

  • 2. Muğla İdil Biret Müzik Festivali’ne dinleyiciler ücretsiz olarak katılacak. 
  • Festivalinin biletleri ücretsiz olarak Bodrum Liman Ofisi, Marmaris Ukome Miski, Fethiye Turizm ofisi, Milas Atatürk Spor Kompleksi ve Menteşe Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nden temin edilebilecek

Dünyaca ünlü sanatçısı İdil Biret ; 20 Temmuz 2020 Pazartesi ve 23 Temmuz 2020 Perşembe günlerinde Bodrum Antik Tiyatro’da dinleyicilerle buluşacak.

2. Muğla İdil Biret Müzik Festivali’nde şef Münif Akalın yönetimindeki Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası eşliğinde 4 piyanist Beethoven´in 5 piyano konçertosunu seslendirecek. Müzik festivalinin bu yılki teması Beethoven’ın 250’inci doğum yıldönümü kutlamaları kapsamında hazırlandı. 20 Temmuz’da Kemal Cem Yılmaz Beethoven 1. Piyano Konçertosu’nu, piyanist İdil Biret ise 5 No´lu “İmparator Konçertosu’nu, 23 Temmuz’da Buğra Yüksel 3. Konçerto’yu, Can Okan 2´nci, piyanisa İdil Biret 4. Konçerto’yu seslendirecek. Konserler Antik Açıkhava Tiyatrosu´nda saat 21:00´de başlayacak.

Muğla ve Bodrum Belediyelerinin bir kültür etkinliği olan Festivale dinleyiciler ücretsiz olarak katılacak. Festivalinin biletleri ücretsiz olarak Bodrum Liman Ofisi, Marmaris Ukome Miski, Fethiye Turizm ofisi, Milas Atatürk Spor Kompleksi ve Menteşe Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nden temin edilebilecek.

65 yaş üstü müzikseverler saat 20:00’den önce Antik Tiyatroya gelebilecekler, çıkışları ise yaştan dolayı saat kısıtlamasına giriyor. Yabancı pasaport taşıyan 65 yaş üstü için ise herhangi bir kısıtlama bulunmuyor.

20 Temmuz Pazartesi günü Proğramı

Solist: Kemal Cem Yılmaz

  • Beethoven 1. Piyano Konçertosu Op.15 Allegro con brio-Largo-Rondo.Allegro

Solist: İdil Biret

  • Beethoven 5. Piyano Konçertosu Op.73 Allegro-Adagio-Rondo. Allegro

23 Temmuz Perşembe günü Proğramı

Solist: Buğra Yüksel

  • Beethoven 3. Piyano Konçertosu Op.37 Allegro con brio-Largo-Rondo.Allegro

Solist: Can Okan

  • Beethoven 2. Piyano Konçertosu Op.19 Allegro con brio-Adagio-Rondo.Molto Allegro

Solist: İdil Biret

  • Beethoven 4. Piyano Konçertosu Op.58 Allegro moderato-Andante con moto-Rondo. Vivace

*****

Önceki

“12 Punto TRT Senaryo Günleri”

Sonraki

Babacanoğlu’ndan Bir Öykü “Harman Yolunda”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar