7TemmuzCumartesi Festivalde Bugün

7 Temmuz 2018 Cumartesi

Caz Festivalinde Bugün

Haber : Kemal Gönüleri

Emirgan / İ S T A N B U L

Çocukça Bir Gün

Festival bu yıl da çocukların yüzünü güldürüyor ve ilki geçtiğimiz sene gerçekleşen “Çocukça Bir Gün”ün ikincisiyle çocuklara özel konser, atölyeler ve performanslardan oluşan bir gün düzenliyor. Sakıp Sabancı Müzesi The Seed’de ve müzenin atölye alanlarında gerçekleştirilecek etkinlikte Okay Temiz’in hazırladığı ritim atölyesi ve çeşitli aktivitelerle çocuklar unutulmaz bir gün yaşayacak.

Okay Temiz ile “Ritmini Yakala”
15.00-15.45 (5-8 yaş)
16.15-17.00 (9-11 yaş)
Sakıp Sabancı Müzesi The Seed

Okay Temiz ile “Ritmini Yakala” adlı interaktif ritim atölyesi kapsamında biletli izleyicilerden öncelikle 5–8 yaş grubu sonrasında 9–11 yaş grubu çocuklar The Seed’de buluşuyor. Okay Temiz, çocuklara hediye edilecek darbuka, ay def, claves ve marakas enstrümanlarını çocuklara öğretecek. “İnsanlar doğal bir ritim duygusuyla doğarlar. Çünkü hayatın sırrı kalp atışlarımızın ritmik düzeninde gizlidir.” diyen Okay Temiz, farkında olmadığımız bu doğal ritim duygusunu yüzeye çıkarmak için uzun senelerdir düzenlediği ritim atölyelerinden bir yenisinde Sakıp Sabancı Müzesi The Seed’de çocuklarla bir araya geliyor.

El Yapımı Caz Albümüm
15.00-15.45 (9-11 yaş)
Sakıp Sabancı Müzesi Sicimoğlu Zemin Kat Atölye Alanı

Çocuklar caz enstrümanları ve caz sanatçıların yer aldığı çıkartmalardan kendilerine caz albümü yapacaklar.

Tuna Pase ile Sesin Yolculuğu 
15.00-15.45 (9-11 yaş)
Sakıp Sabancı Müzesi Sera Atölye Alanı

Bilgi Üniversitesi öğretim görevlilerinden Tuna Pase’nin vereceği atölyede çocuklar müziğin, seslerden başlayarak uzun ve renkli hikâyesini, enstrümanlar ve müzik türleri üzerinden, dünyada gezerek öğrenecek.

Caz Kolaj 
16.15-17.00 (5-8 yaş)
Sakıp Sabancı Müzesi Sicimoğlu Zemin Kat Atölye Alanı

Zemin Kat Atölye Alanı’nda gerçekleştirilecek “Caz Kolaj” kapsamında çocuklara verilen müzikle alakalı kolaj malzemeleri ile minikler albüm kapağı, afiş gibi görsel malzemeler tasarlayacak.

Caz Neşesi
16.15-17.00 (5-8 yaş)
Sakıp Sabancı Müzesi Sera Atölye Alanı

“Caz Neşesi”nde çocuklara çeşitli şarkılar dinletilerek ardından onlardan iki çocuk hayal etmeleri istenecek. Daha sonra çocuklardan şarkının ritmine ve duygusuna göre hayal ettikleri çocukların neler yaptığını hikâyeleştiren çizimler yapmaları istenecek.Ayrıca müze bahçesine kurulacak H&M Kids atölye alanında da çocukları çeşitli aktiviteler bekliyor. H&M Kids Atölye alanı bahçede saat 12.00’den itibaren herkese açık olacak. Etkinliğe bilet alan ebeveynler ve çocuklar Sakıp Sabancı Müzesi’nde bulunan kalıcı sergiyi gezmek üzere rehberli turlara katılabilirler. 15.00-15.45 saatleri arasında gerçekleştirilecek ilk müze turuna 9-11 yaş arası çocuklar, 16.15-17.00 saatleri arasında 5-8 yaş arası çocuklar ve ebeveynleri katılabilecek. Atölyelere ve müze turuna katılım için 25’er kişilik kontenjan bulunmaktadır. Etkinliğe bilet alan izleyicilerin rezervasyon.iksv.org adresinden müze turu ve atölyeler için rezervasyon yaptırması gerekmektedir.

Sakıp Sabancı Müzesi the Seed, – Saat:14.30

Adres : Sakıp Sabancı Caddesi No:42, Emirgan

Biletix – Bilet Fiyatları :

Tam – 67.50 TL

Çocuk – 56.00 TL

*****

Parklarda Caz

Beylikdüzü Yaşam Vadisi Parkı – Saat:17.00

Ücretsiz Etkinlik.

*****

Önceki

Gustav Klimt sergisi kapanış töreni

Sonraki

7TemmuzCumartesi Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar