24 Aralık 2021 Cuma İDSO Konseri AKM’de

24 Aralık 2021 Cuma

İDSO Konseri AKM’de

Haber : Kemal Gönüleri

  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Denizbank Konserleri’nde; Haftanın Konseri İstanbul AKM’de

24 Aralık 2021 Cuma akşamı saat 20.00’de İstanbul AKM Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek İDSO DenizBank Konserleri’nde bu hafta; Ankara Devlet Opera ve Balesi‘nde orkestra şefliği görevini yürüten, deneyimli şef Naci Özgüç yönetiminde, İngiliz şef Howard Griffiths’in “Genç yaşına karşın enstrümanında ustalık düzeyine erişmiş ve şaşırtıcı yorum gücüne sahip bir müzisyen” sözleriyle övdüğü başarılı piyanist Cem Babacan dinleyicilerle buluşacak.

şef Naci Özgüç

Konser programında; müzik tarihinin hem en üretken bestecilerinden olup hem büyük bir yoksulluk içinde yaşayan, onurlandırıldığı kadar yerilen, otuz beş yıllık yaşamında hiç durmadan çalışarak eserleriyle adeta bir mihenk taşı olan Mozart’ın eserleri seslendirilecek.

piyanist Cem Babacan

Program:

  • W.A. Mozart, “Piyano Konçertosu No:15”
  • W.A. Mozart, “Senfoni No:29”
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası

İDSO Müdürü Timuçin Abacı; “İDSO DenizBank konser programımızda bu hafta ünlü W.A. Mozart’ı bir konserle anacağız. İstanbul AKM’deki bu konserimizde tüm müzikseverleri görmekten ve bu klasik müzik akşamını hep beraber yaşamaktan mutluluk duyacağız “ diyor.

İDSO konser biletleri www.biletinial.com’dan temin edilebilir.

*****

Önceki

“Tarihte Kahraman Adana Kadınları”

Sonraki

24 Aralık 2021 Cuma Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar