Renkli Dyologlar Devam Ediyor…

Haber : Kemal Gönüleri

Aura İstanbul ve Dyo Boya iş birliğiyle gerçekleşen Renkli DYOloglarTürkiye’nin Renkleri”nden ilham alarak, farklı disiplinler ile rengi yeniden tarif etmeyi amaçlıyor.

Renkli DYOloglar’ın bu haftaki konukları Türkiye’nin Renkleri seyahat uzmanı, yazarı ve turizm filmleri yapımcısı Şerif Yenen ve AURA İstanbul Kurucu Üyesi, iç mimar Jale Kulin.

16 Temmuz 2020 Perşembe günü saat: 12.00’de gerçekleşecek olan bu keyifli sohbette ; yerel kültürlerin, yerel lezzetlerin ve yerel renklerin dünyasına girilecek.

Şerif Yenen Kimdir?

Türkiye seyahat uzmanı, seyahat yazarı, turist rehberi, konuşmacı ve turizm filmleri yapımcısıdır. 1989 yılından beri aralıksız turizmin içindedir. Bilgi Üniversitesi ile Boğaziçi Üniversitesi, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu’nda part-time öğretim görevlisi olarak Türkiye’nin Kültürel Mirası, Anadolu Uygarlıkları ve Turist Rehberliği dersleri vermektedir. Bir lezzet meraklısıdır. Gittiği her yerde yeni lezzetler arayışı içindedir. Keşiflerini turlarında katılımcılarla paylaşmaktan keyif alır. Şerif Yenen Türkiye üzerine bir Türk tarafından yazılmış ilk gezi rehberi olan İngilizce “Turkish Odyssey” isimli kitabın da yazarıdır. Buna ek olarak çok sayıda turizm yayını bulunmaktadır.
On üç yıla yakın bir süre İstanbul Rehberler Odası Başkanlığı ve Türkiye Turist Rehberleri Birliği Başkanlığı görevini yürütmüştür. Dört yıl ise Dünya Rehberler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir.

Önemli kısmı yurt dışındaki akademik çevrelerde olmak üzere, Türkiye’nin tarihi, kültürü ve turizmi hakkında konferanslar veren Şerif Yenen’in yayınları üniversitelerde ders kitabı okutulmakta veya kaynak eser olarak kullanılmakta, uluslararası dergi ve ulusal gazetelerde makaleleri ve köşe yazıları yayımlanmaktadır.

Şerif Yenen Kültür Gezileri, Şerif Yenen’in 30 yıla yakın turizm deneyimlerine dayanarak oluşturduğu, konusunda uzman rehberler eşliğinde kültürel içerik, yerel kültürle etkileşim, gurme lezzetler ve muhteşem fotoğraf karelerinden oluşan seçkin gezilerdir.

Jale Kulin Kimdir?

Yunanistan, İsviçre, Belçika, Umman, İngiltere ve Nijerya arasında gezgin bir çocukluk geçiren Jale Kulin, çok uluslu ve çok okullu bir okul hayatını takiben, iç mimari eğitimini The Inchbald School Of Design Londra’da tamamladı. Londra’da Scarisbrick & Bate şirketinde İç Mimar olarak başladığı iş hayatını, Nijerya Chagoury Construction Group’ta kurduğu İç Mimari departmanı ile devam ettiren Kulin, 1993 senesinde Istanbul’a dönüp kendi şirketini kurdu.

Kişiye özel çalışma tarzının ön planda tutulduğu ofisinde konut satış ofisi, bireysel konut, rezidans, restoran, ve otel projeleri tasarımlarının yanı sıra, iç mimari danışmanlığı vermekte olan Kulin, İngiltere, Fransa, Azerbeycan ve Kıbrıs’ta projeler gerçekleştirdi.

İstanbul ‘da İtalyan devleti adına yaptığı çalışmalar sonucu “Cavaliere dell’Ordine“ liyakat nişanına layık görüldü. Tasarladığı Wrap kanape ile Derin design kolleksiyonunda yer alan Kulin, iç mimari dışında düşüncenin ve hayalin çok boyutlu heyecanını imal etmekte olduğu takı ve mücevherlere de taşımaktadır.

*****

Önceki

Kaş & Kaputaş Plajı & Patara

Sonraki

16 Temmuz 2020 Perşembe Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar