26 Haziran 2019 Çarşamba Günün Konferansı

26 Haziran 2019 Çarşamba

Günün Konferansı

Hazırlayan: Kemal Gönüleri

Beşiktaş / İ S T A N B U L

Sanat ve Kültür Yoluyla Bağlantılar Kurmak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı, Hollanda Ankara Büyükelçiliği ve Hollanda Baskonsolosluğu Istanbul ortaklığıyla 26 Haziran Çarşamba ve 27 Haziran Perşembe günleri Feriye’de düzenlenecek Sanat ve Kültür Yoluyla Bağlantılar Kurmak başlıklı konferans, Anadolu’nun 19 şehrinden katılımcılarla Hollanda’dan çeşitli kurum temsilcilerini iki gün boyunca farklı panellerde bir araya getiriyor.

Sanat ve Kültür Yoluyla Bağlantılar Kurmak konferansının ana fikrini, İKSV, Hollanda Ankara Büyükelçiliği ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu işbirliğiyle Kasım 2017-Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen araştırma projesi oluşturuyor. Masa başı araştırması ve saha ziyaretleri ile yaklaşık 15 ay süren proje sonunda düzenlenen bu konferansın hedefi, farklı şehirler ve kültür-sanat aktörleri arasında bir tartışma platformu oluşturmak ve sürdürülebilir işbirliklerinin yolunu açmak.

Feriye’de gerçekleştirilecek panellerde 19 şehirden konuşmacıların yanı sıra Hollanda ve İstanbul’dan katılımcılar da moderatör ve yorumcu olarak yer alacak. İki gün boyunca, sürdürülebilir şehirler, kültürel miras, çocuk ve sanat, festivaller gibi çeşitli başlıklarda oturumlar düzenlenecek. Panellerde yerel yönetimlerin kültürel planlama stratejileri, farklı kültür yönetimi modelleri, sözlü tarih çalışmaları, kültür-sanatta katılımcılık, kültürel çeşitlilik gibi konular şehir ekseninde tartışmaya açılacak.

Feriye Sarayı – Saat:09.30 – 17.30

Adres : Yıldız Mh., Çırağan Caddesi. No:44 D:No:44, Beşiktaş

Katılım İçin Rezervasyon Şart:

*İki gün boyunca ücretsiz olarak gerçekleştirilecek söyleşilere katılım için rezervasyon yaptırmanız gerekiyor:

http://rezervasyon.iksv.org/kulturpolitikalari/

*****

Read Previous

26 Haziran 2019 Çarşamba Günün Sergileri

Read Next

Gümüşlük Sanat bahçesinde muhteşem açılış

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: