6 Nisan Perşembe Ekin Su Koç Fotografmetre’de

6 Nisan Perşembe Ekin Su Koç Fotografmetre’de

Haber : Kemal Gönüleri

Kadıköy / İ S T A N B U L

Fotografmetre Fotoğraf Gösterimi ve Söyleşi

Ekin Su Koç “Bir Anı Aracı Olarak Fotoğrafın, Güncel Göndermeler İçin Tuval Üzerinde Yeniden Konumlandırılması”

Ekin Su Koç yaptığı yazılı açıklamada “Güncel olayların bilinç altımızdaki etkilerini yansıtmakta önemli bir görsel eleman olarak kullandığım ve yaklaşık sekiz yıldır, bazen yurt dışı bazen yurt içindeki çeşitli sahaf ve bitpazarlarından topladığım siyah beyaz aile fotoğraflarından parçaları, tuval üzerinde farklı materyallerle nasıl bir araya getirdiğimi sizinle paylaşmak istiyorum
Çalışmalarımda çoğunlukla, zamanın bir anından koparılmış bir görüntünün, eski haritalar, sanat dergilerinden sayfalar ve renkler, lekeler bazen de gerçek çiçekler ile bir araya geldiğini ve çok parçalı ancak, bütünleşmiş bir yapı oluşturduğunu göreceksiniz.
Toplumsal kültürümüzün ve iç dünyamızın karmaşık izdüşümünü ararken fotoğrafı kullanış biçimimi, çalışmalarımın görselleri eşliğinde size sunacağım.” diyor.

Ekin Su Koç Kimdir?

1986 yılında Istanbul’da doğdu.
2004 yılında Mimar Sinan G.S.Ü. Resim bölümüne girdi. Erasmus programı ile İspanya Universidad de Sevilla, Facultad de Bellas Artes’de bir yıl eğitim gördü. 2015 yılında Işık Üniversitesi S.B.E. Resim Anasanat Dalında yüksek lisans programında Prof. Balkan Naci İslimyeli ve Doç.Dr. Burcu Pelvanoğlu danışmanlığında “Anselm Kiefer; Sanatının Anlam ve Biçimlendirme Kaynakları” tezi ile eğitimini tamamladı.


2013 yılında “Aile Yadigarı//Heirloom” isimli ilk kişisel sergisini İstanbul’da, ikinci solo sergisini “Nature Revenges” temasıyla 2014 yılında Almanya Nürnberg’de açmıştır. Sanatçı, yine aynı yıl düzenlenen TJK Resim Yarışmasında 1.lik ödülü kazanmıştır. “AntiBody” isimli sergisini 2016 yılında yine Almanya’da, Münih kentinde gerçekleştirmiştir.
Sanatçı yurt içi ve yurt dışında çeşitli karma sergilerde, çağdaş sanat fuarlarında ve çalıştaylarda yer almaktadır.
Çalışmalarını İstanbul’daki atölyesinde sürdürmektedir.

1971 Akademi Kitabevi & Cafe – Saat:19.30-21.00

Adres: Sakız sokak No:12 Kadıköy

*****

Önceki

MOZAİK MODERN SERGİSİ

Sonraki

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde Barok Müzik Akşamları

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar