3 Temmuz 2020 Cuma “Bahçe Sineması”

3 Temmuz 2020 Cuma

“Bahçe Sineması”

Haber : Kemal Gönüleri

Büyükada / İ S T A N BU L

Bahçe Sineması- Viva Las Vegas

Tür: Komedi, Müzikal

Oyuncular : Elvis Presley, Ann-margret, Cesare Danova, William Demarest

Yönetmen: George Sidney

Ülke: ABD – 1964

Konusu : Elvis Presley’in on beşinci filmi ‘Viva Las Vegas’tı, belki de en iyi müzikal komedisi olan Elvis Presley sonunda şarkı söyleyen ve dans eden bir costar ile bir arada ydı. Rusty Martin olarak, dinamik Ann-Margret mükemmel Lucky Jackson Elvis karakteri tamamlayıcı. Lucky, arabası umutsuzca yeni bir motor ihtiyacı olan bir yarış arabası sürücüsü, Vegas Grand Prix için Las Vegas’ta geldi. Inanılmaz çizgi roman mükemmel isimleri Lucky Jackson ve Rusty Martin Sporting, iki yıldız Vegas Grand Prix, hangi Elvis, doğal olarak kazanmaya niyetli fon karşı bir romantizm taklit. Lucky Jordan Büyük Grand Prix yarışı için Las Vegas’a geldi, ama motor sorunu var. Ayrıca ilk görüşte Rusty Martin a dında bir kıza aşık olur. Adını veya adresini bilmeden ve o Las Vegas showgirls biri olduğunu varsayarak, Lucky ve yarış rakibi Kont Elmo Mancini, kız için çeşitli gece kulüpleri arama.

‘Viva las Vegas’ 15 Temmuz – 11 Eylül 1963 film oldu. 17 Haziran 1964’te ülke çapında gösterime giren film, Elvis’in en çok hasılat yapan filmi oldu.

Onu bulamayınca otele geri dönerler ve Lucky kızı tekrar bulur. Otelin havuzunda yüzme eğitmeni. Motorunu tamir ederken ve sonunda Büyük Yarış’ı kazanırken şarkı söylemeye ve ona romantizm söylemeye başlar.

Ann-Margret, Elvis’in başrol oyuncusuydu ve filmde Lucky Jackson’ına Rusty Martin’i oynuyordu. Onlar kısa bir romantizm vardı ve daha sonra Elvis hayatı boyunca arkadaş kaldı. İsveç doğumlu şarkıcı/aktris Illinois’de büyüdü ve George Burns tarafından keşfedildi. ‘Pocketful of Miracles’, State Fair ve Elvis’ten ilham alan ‘Bye, Bye Birdie’ müzikalinde rol aldı. Beş galibiyet ve beş Emmy Ödülü adaylığı ile on Altın Küre adaylığı da dahil olmak üzere çok sayıda övgü aldı. Ayrıca biri ‘Carnal Knowledge’ ve diğeri ‘Tommy’ filmlerinde yaptığı çalışmalarla olmak üzere iki Akademi Ödülü adaylığı aldı.

Adalar Kültür Derneği – Saat: 21.00

Adres : Çınar Meydanı No:86, Büyükada

*****

Read Previous

Işığın Cama Olan Aşkı: Vitray

Read Next

Arth Gallery “Frekans”la Açılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: