“Veysel Kubat’ın Ardından” İnteraktif Sergi

“Veysel Kubat’ın Ardından” İnteraktif Sergi

Haber : Kemal Gönüleri

İstanbul Sanat Magazin  İnteraktif Sergilerinin 10′ncusu olan “Veysel Kubat’ın Ardından” Sergimizi ; Yaşamının 51 yılını Sanata adayan Adana Çukurova Güzel Sanatlar Derneği eski Başkanı müteveffa Ressam Veysel Kubat‘ın anısını yaşatmak üzere Sanatseverlerin beğenisine sunuyoruz.

Kemal Gönüleri‘nin hazırladığı eserleri içeren videoya Paul Mauriat‘ın – Sympathy isimli eseri eşlik ediyor. “Veysel Kubat’ın Ardından” İnteraktif Sergisine katılan Sanatçılarımızın eserlerinin yanı sıra; Sevgili Veysel Kubat‘ın birbirinden güzel eserleri de Sergimizde yer alıyor.

“Veysel Kubat’ın Ardından” interaktif Sergisine katılan tüm Sanatçılarımıza İstanbul Sanat Magazin Ailesi olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sanat Yönetmenliğini ve Küratörlüğünü Harika Ören’in yaptığı “Veysel Kubat’ın Ardından” interaktif Sergisine katılan Sanatçılar alfabetik sıra ile şöyledir:

Ayla Akyol, Barış Demirbaş, Çağdaş Turan, Fatma Özdil, Feride Alemdaroğlu, Gülruh Badakal, Günseli Yetkin, Nezhat Ali Hamza, Serpil Sesli, Seval Eroğlu, Sibel Böke Tenbekçi, Tevfik Gökdemir ve Veysel Kubat.

İstanbul Sanat Magazin Ailesi olarak Veysel Kubat‘a Allahtan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Allah rahmet eylesin..

Kendi ağzından Veysel Kubat kimdir? (1946-2021)

Adana’nın Karataş ilçesine bağlı Zeamet köyünde doğdum. İlköğretimi 5. Sınıfa kadar köyde okudum. Adana’ya ailece göç ettik. 1967-68 öğretim yılında Adana Erkek Lisesinden mezun oldum. 1968 yılında İ.Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nin(Mimar Sinan)sınavını kazandım. Zeki Faik İzer, Özdemir Altan ve Güngör Taner hocalarımdan eğitim aldım. Beş yıl eğitim sürecinde Kenan Yontuç’dan modlaj, Sabri Berkel hocadan gravür eğitimi aldım. 1973 Haziran dönemi mezun oldum. 1974 Şubat ayında öğretmenliğe başladım. 1974 Şubat ayında Bölge Müzesinde sergi açtım. Dört kişisel, yirmibeş karma sergi açtım. 1976 yılında askerlik görevimi yaptım. 1977 Şubat ayında evlendim. Bir kızım, bir oğlum var. Üç tane torun var.

*****

 

Önceki

Hasan Âli Yücel’i Anarken

Sonraki

TRT 2’de Mart Ayında Her Akşam Farklı Film

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar