“Uzay ve Uzaylılar” Akyol Sanat’ta

“Uzay ve Uzaylılar”

Akyol Sanat Merkezi’nde

Haber : Kemal Gönüleri

  • “Uzay ve Uzaylılar / Kozmos ve Kozmonotlar” isimli karma resim ve fotoğraf sergisinin açılış kokteyli 22 Şubat 2018 Perşembe günü yapılacak.
  • Sergi , 8 Mart’a kadar Akyol Sanat Merkezi’nde gezilebilecek.

Akyol Sanat Merkezi, 22 Şubat – 8 Mart 2018 tarihleri arasında “Uzay ve Uzaylılar / Kozmos ve Kozmonotlar” isimli karma resim ve fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.

Akyol Sanat Merkezi’nin sahibi ve Yöneticisi Ayla Akyol yaptığı yzıllı açıklamada : “Rahmetli Nazan Erkmen Hoca ile sohbetimizde Sergiye katılacağını belirtmişti.. Ancak onun aramızdan zamansız ayrılması bizleri çok üzdü. Sergide rahmetli Nazan Erkmen Hocanın ‘uzaylı at, uzaylı maymun ve uzaylı köpek’ isimli eseri yer alıyor, kendisi için bir anma konuşması yapacak ve onu özlemle anacağız.

İnsanoğlunun evrenin ya da diğer bir adıyla kozmosun bir parçası olmasından dolayı, içinde bulunduğumuz dünya ve dünyalar ötesi kavramlar, uzay ve uzaylılar bilim adamlarının ve sanatçıların her zaman ilgi alanı olmuştur. Bilim adamları uzayı teknik açıdan incelerken, sanatçılar konuya hayal güçlerini katmışlardır.

43 ressam ve fotoğraf sanatçısı, uzay ve uzaylılara bakış açılarını kendilerine ait üslupla yorumluyorlar. Sergimizin açılış kokteyline Nazan Erkmen hocamızın öğrencilerini ve Sanatseverleri bekliyoruz…dedi.

Uzay ve uzaylılar, kozmos ve kozmonotlara ilişkin sanatçıların farklı disiplinlerde oluşan eserlerinin yer aldığı serginin açılış kokteyli Akyol Sanat Merkezi’nde 22 Şubat 2018 Perşembe günü saat 17.00-20.00 arasında yapılacak.

Sergi , 8 Mart‘a kadar Pazar günleri haricinde; diğer günlerde Akyol Sanat Merkezi‘nde saat 14.00-19.00 arası Sanatseverler tarafından gezilebilecek.

Adres: Akyol Sanat Merkezi , Şakayık Sok. Desen Apt. No:17 D:1 Teşvikiye – İstanbul

*****

Önceki

Adana’da Giritliler Fotoğraf Sergisi

Sonraki

22 Şubat Perşembe Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar