Uniart Project Resim Sergisi Açılıyor

Uniart Project Resim Sergisi Açılıyor

Haber : Kemal Gönüleri

Çok sayıda uluslararası öğrenciyi aynı resim kağıdı üzerinde buluşturan Uniart Project sergisi 22 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi  Başkanlık Binası Sergi Salonu’nda ziyaretçileri ile buluşacak!

Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi‘nde oluşturulan UNIART PROJECT‘te uluslararası arenada onlarca öğrenci tek resim kâğıdı üzerinde buluştu. “Hayalini Paylaş” sloganı ile yola çıkan ve uluslararası üniversitelerin katılımı ile gerçekleşen UNIART PROJECT‘te bir resim kağıdına 2 farklı ülkeden 2 öğrenci resim yaptı.
Evrensel bir dil olarak sanatın insanlığı ortak bir paydada buluşturduğu kabul edilen bir gerçektir. Sanat, insanların kendilerini en iyi ifade ettikleri, duygularını özgür bir biçimde ortaya koydukları yaratıcı alandır. Sanat eserleri, sanatçıların duygu ve düşüncelerinin bir çeşit yansımasıdır.


Sanatın yaratıcı yönünden hareketle gerçekleştirilecek olan “UNIART PROJECT” sanatla birleşmenin önemini vurgulamak için tarihi temelleri çok güçlü bir üniversite olan Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi tarafından oluşturuldu.

İngilizce evrensel anlamına gelen “universal” ve kelimesi üniversite ortamında ortaya koyulan bir proje olması ve sanatın evrensel değerine “university” kelimelerinin kısaltmasından oluşturulan “uni” vurgu yapması açısından seçildi. “Hayalini Paylaş” sloganı ile yola çıkan “UNIART PROJECT” evrensel düzeyde sanat bölümü öğrencilerini kolektif eserler yaratmaya davet etti.

Uluslararası nitelikteki UNIART PROJECT‘te; yarısı bir üniversitede üretilen resimlerin kalan yarısı başka bir ülkeden başka bir üniversitede tamamlandı. Birbirini hiç tanımayan genç sanatçılar aynı resim kağıdı üzerinde buluşarak ve sanatın birleştirici gücünü keşfe çıktı. Böylece projede toplumların bütünleşik bir yapıda daha iyiyi üretebileceğine ve daha iyiye gidebileceğine vurgu yapıldı. Projede, sanatın insanlığı saran önemli bir bağ olduğu inancından hareketle Türkiye öncülüğünde, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi yürütücülüğünde ve Beyoğlu Belediyesi ev sahipliğinde bu sanatsal bağın güçlendirilmesine katkı sağlamaya çalışıldı.

Uniart Project Resim Sergisi

Açılış Kokteyli: 22 Ağustos 2017 / 18.00

Serginin süresi : 22 Ağustos – 15 Eylül 2017

Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu / Şahkulu Mah. Meşrutiyet Cad no:121 Şişhane/Beyoğlu

İletişim;

www.uniart.com

uniart@gmail.com

*****

Önceki

KÖRAĞA’NIN DÜŞÜ – Öykü

Sonraki

23AğustosÇarşamba GÜNÜN SERGİLERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar