“Sessiz Müzayede”de Ünlü İsimler Göz Kamaştırdı

“Sessiz Müzayede”de

Ünlü İsimler Göz Kamaştırdı

Haber : Kemal Gönüleri

  • Cemiyet Hayatının önde gelen simaları “Sessiz Müzayede”de Ergi Ailesi Koleksiyonu için Portakal Sanat Evi’nde biraraya geldiler.
  • “Sessiz Müzayede“lerde eserler, sergilendikleri iki hafta süresince teklif vermeye açık oluyorlar.
  • 8 Aralık 2018‘de sona erecek “sessiz müzayede” de ; Eser, sergilenme sonunda verilmiş olan son teklifte kalıyor.

Gül Ergi, Raffi Portakal ve Maya Portakal‘ın ortaklaşa düzenlediği Sessiz Müzayede ; Portakal Sanat Evi’nde Ergi Ailesi koleksiyonu ile başladı. Bu müzayede de Seyfi Toray, Feyhaman Duran, Şeref Akdik, Celal Uzel, İsmail Altınok, Eşref Üren, “Beyrutlu” Ali Cemal ve Fahrettin Arkunlar gibi Türk Sanat Dünyasının önde gelen sanatçılarının eserleri açık artırmaya çıkarıldı.

8 Aralık 2018‘de sona erecek “sessiz müzayede” için düzenlenen kokteyle aralarında Feryal Gülman, Sevim Uyar, Berrin Zorlu, Kardelen Acar, Elif İnci Aras, Nurhan Tarman ,Sevil Hansen, Elif Ece Uzun, Berrak Tüzünataç, ve Pelin Batu  gibi Cemiyet Hayatının önde gelen isimleri, bu ünlü koleksiyonu görmek için Portakal Sanat Evi’nde biraraya geldiler. “Sessiz Müzayede“lerde eserler sergilendikleri iki hafta süresince teklif vermeye açık oluyorlar. Eserleri inceleyen bir sanatsever, hem daha önce teklif edilen rakamları öğrenebiliyor hem de kendisi teklif verebiliyor. Eser, sergilenme sonunda verilmiş olan son teklifte kalıyor.

Genç yeteneklere destek verilecek..

Türk Resim Sanat‘ında, portre sanatının ilk ve en önemli temsilcisi Feyhaman Duran‘ın,Anadolu Hisarı’ndaki ünlü yalısında mavi dantel nişan kıyafeti ile resmedilmiş Nebahat Ergi tablosuna önünde dikkat çeken Gül Ergi,“annemin portresi serginin tek paha biçilmez tablosu,annemin de vasiyeti üzerine müzayede gelirinin bir kısmı ile genç yeteneklere, resim ve heykel öğrencilerine eğitim desteği vereceğim için de çok mutluyum” dedi.

*****

0 Reviews

Write a Review

Read Previous

“Yurtta Barış Dünyada Barış” Resim Sergisi

Read Next

İBB’den İstanbul’a Yeni Bir Sanat Merkezi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: