Saküder üyelerinin Resim Sergisi açıldı

Saküder üyelerinin Resim Sergisi açıldı

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar : Yıldıray Erova

Saküder İstanbul Büyükada Sanat Buluşması Monet Resim Sergisi‘nin açılışı Adalar Kültür Derneği‘nde , 28 Temmuz 2018 Cumartesi günü düzenlenen bir kokteyl ile yapıldı

Adalar Kültür Derneği‘nde düzenlenen serginin açılış kokteylinde Eser sahplerinin yanı sıra başta SAKÜDER Derneği Başkanı Ali Eser , İstanbul Şube Başkanı Ayşenur Özsankur olmak üzere , davetliler , Sanatseverler ve Medya mensupları hazır bulundular.

SAKÜDER Başkanı Ali ESER ile Derneğin Ankara’da  artık bir galeriye sahip olduğunu belirterek  “Saküder Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneğimiz Kuruluşunun 13.Yılında İstanbul Büyükada Sanat Buluşması resim, Heykel, Seramik ve Çini sergisi açılışımız Büyükada Adalar Kültür Derneği Sanat Galerisinde açıyoruz. Saküder’in İstanbul Büyükada da açılışını gerçekleştirdiğimiz bu sergide 13 ressamsanatçımızın eserleri sergilenecektir. Saküder derneği olarak Ankara’da artık bir Sanat Galerisine sahibiz. Kısa bir süre sonra İstanbul’da da bir Galeri açabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Saküder Sanat Akademisi, Sanat Galerisi olan sanat merkezinde ; sanat galerisi hizmeti, güzel sanatlar fakültesine öğrenci yetiştirme kursları, yetişkinler için atölye çalışmaları, paneller, konferanslar ve haftalık sanat sohbetleri gibi hizmetler verilecek” dedi.

Saküder İstanbul Büyükada Sanat Buluşması Monet Resim Sergisi‘nde yer alan Sanatçıların isimleri şöyledir;

Aynur Yıldırım, Azita İra, Aysel Tüfekçıoğlu, Baksen Öcal, Nur Ulubıl, Nuran Say, Nur Yıldırım, Gülay Çetın, K. Muzaffer Gencer, Kezban Anayurt, Mevhibe Şahinler, Sultan Göktepe, Naim Fakkuşoğlu.

Saküder İstanbul Büyükada Sanat Buluşması Monet Resim Sergisi 3 Ağustos 2018 Cuma akşamına kadar ,  Adalar Kültür Derneği‘nde Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

*****

Read Previous

Ayşegül Bayraktar & Martı,deniz ve atlar

Read Next

30 Temmuz 2018 Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: