Ayşegül Bayraktar & Martı,deniz ve atlar

Ayşegül Bayraktar & “Martı, deniz ve atlar”

Haber : Kemal Gönüleri

 

Büyükada Anadolu Kulübü ; Ada Ressamı olarak tanınan Ayşegül Bayraktar ‘ın  30 Temmuz 2018 Pazartesi günü açılacak olan  “Martı, deniz ve atlar” İsimli Kişisel Suluboya ve Akrilik Resim Sergisine ev sahipliği yapıyor.

Büyükada Anadolu Kulübü‘nün ev sahipliğini yapacak olduğu Ayşegül Bayraktar‘ın “Martı, deniz ve atlar” İsimli Kişisel Suluboya ve Akrilik Resim Sergisinin kokteyl töreni saat 17.00‘de başlayacak.

Ayşegül Bayraktar‘ın “Martı, deniz ve atlar”  İsimli Kişisel Suluboya ve Akrilik Resim Sergisi 5 Ağustos’a kadar Büyükada Anadolu Kulübü‘nde izlenebilecek.

AYŞEGÜL BAYRAKTAR’ın Özgeçmişi

Ada Ressamı olarak tanınan Ayşegül Bayraktar , Kadıköy Maarif Koleji ve İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun oldu. Çizgi Sanatevi‘nde stilistlik dersleri aldığı dönemde Mahir Güven‘den temel desen eğitimi aldı . Meslek hayatına farklı bir konuda devam etti. Yurtiçi ve yurtdışı için hazır giyim ve haute-couture kolleksiyonları hazırladı ve üretiminde çalıştı . Bir dönem yerel desen çalışmalarımı seramik ile birleştirdi.

Sanat çalışmalarına Işıl Özışık ile suluboya, Sait Günel atölyeleri’nde suluboya ve akrilik dersleri alarak devam etti. Zaman zaman farklı hocalarla atölye çalışmalarına katıldı. Halen çalışmalarını Suadiye’deki kendi atölyesinde sürdürüyor.

Çoğunlukla, yaşadığı İstanbul Adaları ve İstanbul manzaraları ile duyarlı olduğu konuları ele alarak, Gerçekleri hayalgücü ile zenginleştirerek fantastik bir vurgu ile resimliyor . Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği ve Kadıköy Sanatçılar Derneği‘nde ve Adalar Kent Konseyi‘nde üye olan Ada Ressamı Ayşegül Bayraktar , bir çok karma sergiye katıldı ve pek çok kişisel sergi açtı .

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.