Ressam Sedef Yavuzalp’den İki Sergi birden

Büyükelçi Sedef Yavuzalp’den

İki Sergi birden

Haber : Kemal Gönüleri

  • Ankara Çankaya’daki Fırça Sanat Galerisi’nde Yılbaşı Özel “ Güzel İşler/ Fıne Artworks ” Açılış: 13 Aralık Cuma Saat 18.00’de…
  • İstanbul Nişantaşı’nda AAC Akyol Art Center’da “Aşk-I Muhabbet” Sergisi Açılış: 17 Aralık Salı saat 17.00’de…

Yıllardır diplomasi mesleğinin yanında önem verdiği resim çalışmalarını ileriye taşıyarak “ Mozaikizm”i geliştiren ve kendi özgün “ mozaik esintisi” tekniğiyle eserler üreten Ressam Büyükelçi Sedef Yavuzalp, 2019 Aralık ayında iki önemli sergiye katılarak hem Ankara’da hem de İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor.

Hem Ankara’da hem İstanbul’da yılın son sergileri olarak sanatseverlere yeni yıla girerken adeta sanatsal hediye olan bu organizasyonlarda sevilen ve eserleri çeşitli koleksiyonlarda yer alan çağdaş ressamların eserleri sergileniyor.

Ressam Büyükelçi Sedef Yavuzalp mesleki çalışmaları yanında önemli sanat organizasyonlarına katılarak; sanatseverlerle buluşmaktan ayrıca ressam dostlarıyla da dayanışma içinde olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirtiyor.

Yılbaşı Özel – Resim Sergisi  GÜZEL İŞLER / FINE ARTWORKS (13-31 Aralık 2019)

Fırça Sanat Galerisi

Adres : Hilal Mah. Tayland Caddesi 685. Sokak No:7 / A Çankaya/Ankara

*****

AŞK – I MUHABBET Karma Resim / Heykel/ Seramik Sergisi (17-28 Aralık 2019)

AAC Akyol Art Center

Adres : Şakayık Sok. Desen Apt. No:17 D:1 Teşvikiye/ İstanbul

Büyükelçi Sedef Yavuzalp Kimdir?

Büyükelçi Sedef Yavuzalp Amman doğumludur. Paris Amerikan Üniversitesi’nde “Uluslararası İlişkiler” alanında lisans (Yüksek Şeref Derecesi) ve Brüksel Hür Üniversitesi “Avrupa Uluslararası ve Stratejik İlişkiler Araştırmalar Merkezi”nde “Türkiye-Batı Avrupa İlişkileri” konusunda Master (Şeref Derecesi) diplomaları vardır. Yavuzalp, “mozaikizm” olarak da adlandırdığı kendi özgün resim tekniği “mozaik esintisi” ile yapılmış eserlerini minyatürsel düzenlemelerle tuval ve mdf üzerine yansıtmaktadır. İşlediği temalar binlerce yıllık Türk ve Anadolu medeniyetlerine ilişkin tarihi ve arkeolojik eserlerin ve konuların betimlenmesidir. Sanatçı ayrıca görevi dolayısıyla yakından tanıdığı doğu Afrika ülkelerinin tarihi ve mitolojik temalarını işlemiştir. Yavuzalp, yurt içinde ve yurtdışında 7’si kişisel sergiler olmak üzere, 21 sergi ve fuarda yer almıştır. Eserleri yurt içinde ve yurtdışında çeşitli koleksiyonlarda bulunmaktadır.

*****

Read Previous

Adana’da “DÖRTLER KÜLTÜR MERKEZİ” KİTAP FUARI

Read Next

11 Aralık 2019 Çarşamba Tiyatro Rehberi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: