“Martı, deniz ve atlar” sergisi açıldı

“Martı, deniz ve atlar” Sergisi Açıldı

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

Ada Ressamı olarak tanınan Ayşegül Bayraktar ‘ın “Martı, deniz ve atlar” İsimli Kişisel Suluboya ve Akrilik Resim Sergisi Büyükada Anadolu Kulübü‘nde düzenlenen bir kokteyl ile açıldı

Saat 17.00‘de başlayan Ayşegül Bayraktar‘ın “Martı, deniz ve atlar” İsimli Kişisel Suluboya ve Akrilik Resim Sergisine ; Eşi , kızı ve torununun yanı sıra Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, Ressam Arkadaşları, Davetliler, Sanatseverler ve medya mensupları katıldılar.

Ayşegül Bayraktar‘ın 23 adet tablosunun yer aldığı “Martı, deniz ve atlar”  İsimli Kişisel Suluboya ve Akrilik Resim Sergisi 5 Ağustos’a kadar Büyükada Anadolu Kulübü‘nde izlenebilecek.

AYŞEGÜL BAYRAKTAR’ın Özgeçmişi

Ada Ressamı olarak tanınan Ayşegül Bayraktar , Kadıköy Maarif Koleji ve İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun oldu. Çizgi Sanatevi‘nde stilistlik dersleri aldığı dönemde Mahir Güven‘den temel desen eğitimi aldı . Meslek hayatına farklı bir konuda devam etti. Yurtiçi ve yurtdışı için hazır giyim ve haute-couture kolleksiyonları hazırladı ve üretiminde çalıştı . Bir dönem yerel desen çalışmalarımı seramik ile birleştirdi.

Sanat çalışmalarına Işıl Özışık ile suluboya, Sait Günel atölyeleri’nde suluboya ve akrilik dersleri alarak devam etti. Zaman zaman farklı hocalarla atölye çalışmalarına katıldı. Halen çalışmalarını Suadiye’deki kendi atölyesinde sürdürüyor.

Çoğunlukla, yaşadığı İstanbul Adaları ve İstanbul manzaraları ile duyarlı olduğu konuları ele alarak, Gerçekleri hayalgücü ile zenginleştirerek fantastik bir vurgu ile resimliyor . Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği ve Kadıköy Sanatçılar Derneği‘nde ve Adalar Kent Konseyi‘nde üye olan Ada Ressamı Ayşegül Bayraktar , bir çok karma sergiye katıldı ve pek çok kişisel sergi açtı .

*****

0 Reviews

Write a Review

Read Previous

BODRUM MÜZİK FESTİVALİ BAŞLIYOR

Read Next

FESTİVAL ZORBA İLE BAŞLIYOR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: