K.Muzaffer Gençer & “Sonsuzluk”

K.Muzaffer Gençer & “Sonsuzluk”

Haber : Kemal Gönüleri

  • 17 Mart 2018 Cumartesi günü açılan K.Muzaffer Gençer’in “Sonsuzluk” isimli Sergisi 30 Mart 2018 tarihine kadar sürecek.

Bostancı – The Green Park Hotel Art Gallery , K.Muzaffer Gençer’in “Sonsuzluk” isimli Sergisine ev sahipliği yapıyor.

17 Mart 2018 Cumartesi günü düzenlenen bir kokteyl ile açılışı yapılan sergide sergilenen eserler davetliler tarafından çok beğenildi.Şair ve ressam Gençer “Coşkulu ve Özgün Ruhların Hedefi SONSUZLUK” diyor.

Kalabalık bir davetli grubunun katıldığı kokteylde gitar ve keman eşliğinde güzel ve sanat dolu anlar yaşandı. K.Muzaffer Gençer‘in 33 ekspresyonist eserinin bulunduğu “Sonsuzluk” isimli sergisi 30 Mart 2018 tarihine kadar Bostancı – The Green Park Hotel Art Gallery‘de Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

K.Muzaffer Gençer Kimdir?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. Nişantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 2002 – 2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi (İKGM), 2007 – 2011 İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜSEM) Resim Atölyelerinde eğitim çalışmalarına devam etmiştir.

Evli, 2 çocuk annesidir. Banka emekli müdürlerindendir. Sanat felsefesine göre özgünlüğün ve sınırsızlığın resim yapmada güzelliklere varmanın nedeni olduğunu görmüş bu sebeple resim yapmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğine ve özgünlüğünden ödün vermeyeceğine inanmıştır.Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını dışa vuran ekspresyonist tarzdaki çalışmalarında yer yer fovizm etkisi görülmektedir. Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir.

Paris La Capitale Galerie’de  (2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel , 3 lü gurup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1 ve Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisi’nde (2 yapıtı mevcuttur) 2 karma sergisi olmuştur . Paris Art Shopping’ in Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerinden, Paris Carrousel du Louvre ile Cote d’azur – Cannes Sergilerine katılmıştır. Yunanistan’da (Komotini, Selanik, Midilli) 7 karma Sergide bulunmuştur. Holland – Amsterdam ve Bulgaristan-Plovdiv Türk Sanatçıları Grup Sergisine, Ressamlar Derneği Berlin Sergisi ile Bursa Güzel Sanatlar Birliği Berlin Yunus Emre Enstitüsü Sergisine ve yurtiçinde 150 den fazla sergiye katılmıştır. 49.Uluslararası Troia Festivaline katılmış olup  , Tüyap-Artist 19.- 20.-21. ve 24. İstanbul Uluslararası Sanat Fuarı Katalogları , Paris La Capitale Galerie “Artistes Liste “ ve “Turkish Paintings” Günümüz Türk Sanatçılarına kayıtlıdır. Paris Anadolu Kültür Merkezi, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir (2011-2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır). İstanbul Büyükşehir Belediyesi “Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncüsüdür. “Sevi’ye Övgü” ve “Aşkımla Kıvançlıyım “adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır.

*****

Önceki

Balat’ta Kadınlar Günü Etkinliği

Sonraki

19 Mart Pazartesi Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar