K.Muzaffer Gençer & “Sonsuzluk”

K.Muzaffer Gençer & “Sonsuzluk” Sergisi Bitiyor

Haber ve Fotograflar: Kemal Gönüleri

Bostancı – The Green Park Hotel Art Gallery‘nin ev sahipliği yaptığı , K.Muzaffer Gençer’in 33 ekspresyonist eserinin yer aldığı “Sonsuzluk” isimli sergisi 30 Mart 2018 Cuma günü akşamı sona eriyor.

17 Mart 2018 Cumartesi günü düzenlenen bir kokteyl ile açılışı yapılan sergisi oldukça ilgi gören Şair ve ressam  K.Muzaffer Gençer‘in “SONSUZLUK” sergisine mazaretim dolayısiyle gidememiştim.

Bugün 29 Mart 2018 Perşembe günü değerli Sanatçı K.Muzaffer Gençer’in Sergisini kapanmadan önce ziyaret etmek kısmet oldu.

Sergi salonunda değerli eşi Ali Gençer her zaman olduğu gibi yine eşinin Şair ve ressam K.Muzaffer Gençer‘in yanı başında idi. Ressamlar Derneği Üyesi Ressam Nevin Bayrak‘ta sergiyi ziyaret için gelmişti.

Sohbet edip, sergiyi gezdik ve anı fotograflarımızı çektirdik.

K.Muzaffer Gençer Kimdir?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. Nişantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 2002 – 2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi (İKGM), 2007 – 2011 İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜSEM) Resim Atölyelerinde eğitim çalışmalarına devam etmiştir.

Evli, 2 çocuk annesidir. Banka emekli müdürlerindendir. Sanat felsefesine göre özgünlüğün ve sınırsızlığın resim yapmada güzelliklere varmanın nedeni olduğunu görmüş bu sebeple resim yapmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğine ve özgünlüğünden ödün vermeyeceğine inanmıştır.Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını dışa vuran ekspresyonist tarzdaki çalışmalarında yer yer fovizm etkisi görülmektedir. Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir.

Paris La Capitale Galerie’de  (2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel , 3 lü gurup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1 ve Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisi’nde (2 yapıtı mevcuttur) 2 karma sergisi olmuştur . Paris Art Shopping’ in Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerinden, Paris Carrousel du Louvre ile Cote d’azur – Cannes Sergilerine katılmıştır. Yunanistan’da (Komotini, Selanik, Midilli) 7 karma Sergide bulunmuştur. Holland – Amsterdam ve Bulgaristan-Plovdiv Türk Sanatçıları Grup Sergisine, Ressamlar Derneği Berlin Sergisi ile Bursa Güzel Sanatlar Birliği Berlin Yunus Emre Enstitüsü Sergisine ve yurtiçinde 150 den fazla sergiye katılmıştır. 49.Uluslararası Troia Festivaline katılmış olup , Tüyap-Artist 19.- 20.-21. ve 24. İstanbul Uluslararası Sanat Fuarı Katalogları , Paris La Capitale Galerie “Artistes Liste “ ve “Turkish Paintings” Günümüz Türk Sanatçılarına kayıtlıdır. Paris Anadolu Kültür Merkezi, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir (2011-2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır). İstanbul Büyükşehir Belediyesi “Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncüsüdür. “Sevi’ye Övgü” ve “Aşkımla Kıvançlıyım “adlı iki şiir kitabı yayımlanmıştır.

*****

Read Previous

Gökyüzünden Renklerle

Read Next

Gazeteci Oktay Verel Toprağa Verildi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: