Gökyüzünden Renklerle

THY Hostesleri Sergisi ‘Gökyüzünden Renklerle’

Haber ve Fotoğraflar : Necati MUMAY

  • THY Hostesleri Derneği’nin düzenlediği sergi izleyenleri büyüledi…

Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi, Türk Havayolları Hostesleri Derneği’nin düzenlediği ‘Gökyüzünden Renklerle’ isimli sergiye ev sahipliği yapıyor. Serginin açılış kokteyline davetliler sanatçılar sanatseverler ve THY çalışanları katıldı…

Hostesler, çeşitli çalışmalarının yer aldığı sergide salondaki konuklarını titizlikle ağırlamakta kusur etmediler. Sergide on parmağında on marifet olan katılımcı THY çalışanlarına birer teşekkür belgesi verildi. Sergiyle ilgili dernek tarafından yapılan sunumda şunlara yer verildi:

“Hostesler Derneğimiz; çeşitli etkinlikleri, yardım, bağış toplantıları yapmasının yanı sıra, sergi etkinlikleri ile de gündeme geliyor. Yıllarca dünyanın her yerine uçan, dünyanın renklerini toplayan kabin memurları (Uçucu Hostesler), bu sefer de sanatın çeşitli dalları ile Yunus Emre Kültür Merkezi Çetin Emeç sergi salonunda renklerini sergilediler. Resim, seramik, hat, tezhip, takı, keçe gibi çeşitli sanat dallarında başarılı eserler veren sanatçılar, barışın, sevginin ve dostlukların birleştirici renklerini kullanıyorlar. İki yıl önce de Ataköy İspirtohane Kültür Sanat Merkezi’nde hünerlerini sergileyen hosteslerimiz büyük beğeni toplamış, açılışı Bakırköy Belediye Başkanı yapmıştı”

Sergide eserleri bulunan sanatçılar ve çalışmaları:

Aynur Metinkol Fotoğraf, Dolay Ergin, Amigurimi, Ferhunde Eynel Ebru, Ferda Yılmaz Ergüven Tezhip, Gülgün Kaya Kâtı, Gül Vardar Tezhip, Güler Yazgaç Resim, Neriman Onursal Resim, Nihal Güres Resim, Nilüfer Kuzu Uluevren Fotoğraf, Nilüfer Tellikurşun Tahta boyama, Oya Güler Resim, Ömür Kınacıoğlu Desen, Özlem Şeker Tahta Boyama, Raife Ortak Doğal Taş Takı Tekstil, Semra Dereli Civelekhan Kitap, Sevil Giray Resim, Şebnem Uğur Düzgören ve Şükran Koçak Seramik, Yasemin Malkoç Makreme Keçe, Zehra Aksoy Resim, Zerrin Kolveren Keçe, Zeynep Kumbasar Resim…

Sergi konusunda düşünceleri anlatan Resim Sanatçısı Nihal Güres, “Arkadaşlarım çok yetenekli; resim, takı, keçe, her şey yapıyorlar; çok muhteşemler” diye konuştu.

Serginin 1 Nisan akşamına kadar izlenime açık tutulacağı bildirildi.

Adres: Yunus Emre Kültür Merkezi, Ataköy 9. Kısım – Bakırköy/İstanbul.

*****

 

Önceki

Kubilay Kan Mesta Sanat Evi’nde

Sonraki

K.Muzaffer Gençer & “Sonsuzluk”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar