İlker Manavbaşı’da İDSO Konserinde idi

İlker Manavbaşı’da İDSO Konserinde idi

Haber : Kemal Gönüleri

  • Sanat Dostu Op. Dr. İlker Manavbaşı ve eşi İpek Hanım da İDSO Konserinde idi.

Kısa bir süre önce “ Klinikte Sanat ve Dostlar Buluşmaları“ çerçevesinde Uganda Büyükelçisi ve ressam Sedef Yavuzalp’in sergisine de evsahipliği yapan , Op. Dr. İlker Manavbaşı da İDSO’nun sezon açılışı konserini izleyenler arasında idi.


Kültür Sanat faaliyetlerine dönük yapısıyla tanınan başarılı estetik cerrahı Op. Dr. İlker Manavbaşı ve eşi İpek Hanım yoğun çalışma hayatına rağmen İDSO’nun Yeni Sezon Açılış Konseri’ne katılmaktan geri kalmadılar. Sezon açılışı konserini çok beğendiğini vurgulayan Dr.Manavbaşı ; İDSO obua sanatçısı Sezai Kocabıyık ve İDSO flüt sanatçısı Bülent Evcil, İDSO keman sanatçısı Hülya Özalaşar ile birlikte ünlü Orkestra Şefi & Keman virtüözü Guy Burnstein, usta viyolonselist Amihai Grosz’u sitayişle kutladılar.

Soldan Sağa: Nevzat Manavbaşı, İDSO Keman Sanatçısı Hülya Özalaşar, Op. Dr. İlker Manavbaşı, İpek Manavbaşı, BEZE Group Kurucu & Başkanı Bengü Bilik

Op.Dr.İlker Manavbaşı Kimdir?

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1999 yılında mezun olan Op. Dr.İlker Manavbaşı, aynı yıl TUS sınavında dereceye girerek Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık yaptı. Uzmanlığını tamamladıktan sonra, İstanbul Özel İren Hastanesi’nde El Cerrahisi Bölümü Şef’i olarak 2004 yılına kadar çalıştı. Daha sonra ülkemizin sayılı cerrahlarından Prof. Dr. Onur Erol’un Plastik ve Estetik Cerrahi Kliniğinde “fellow” olarak, ardından da partner olarak görev yaptı. Burun ameliyatlarına (rhinoplasty) ağırlık veren Op. Dr.İlker Manavbaşı, bu  konuda dünyanın sayılı plastik cerrahlarından Prof. Doktor Bahman Guyuron ile Cleveland Ohio’da, Zeeba kliniğinde çalıştı.

Soldan Sağa: Bülent Evcil, Viyolonselist Amihai Grosz, Hülya Özalaşar, Nevzat Manavbaşı, İpek Manavbaşı, Op. Dr. İlker Manavbaşı, BEZE Group Başkanı Bengü Bilik, Sezai Kocabıyık

İşlevsel estetik burun ameliyatları, meme protezi, derin tabaka yüz germe, göz çevresi gençleştirme ameliyatları ve mega-liposuction (5 litre üzeri yağ alma) özel uzmanlık alanları olan Op. Dr.İlker Manavbaşı’nın ideali tek ameliyat ile ideal burun şeklini elde etmek ve burun ameliyatlarında karşılaşılan temel sorunları gidermektir. Bu amaçla geliştirdiği tekniklerinden ikisini 2008 yılında İtalya’da International Symposium on Plastic Surgery isimli sempozyumda sundu. Burun çökmelerini engelleyen ve eğri burunların bir seansta kalıcı düzelmesini sağlayan bu teknikler, 2010 ve 2011 de dünyanın sayılı estetik cerrahi dergilerinde yayınlandı.

Soldan Sağa: İpek Manavbaşı, Op. Dr. İlker Manavbaşı, T.C. Kampala Büyükelçisi & Ressam Sedef Yavuzalp

Amerikalı burun estetiği cerrahları tarafından kurulan ve dünyada sayılı cerrahın üye olabildiği The Rhinoplasty Society ‘nin en genç üyesi olan 1971 Ankara doğumlu Op. Dr.İlker Manavbaşı, estetik cerrahiden arta kalan zamanında tarih, felsefe konularında okuyor, klasik müzik dinliyor, sağlıklı bir hayatın vazgeçilmezi olan spor aktivitelerinden eskrim ve kayak yapıyor, yüzüyor.  İstanbul Tabip Odası, Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve Estetik Plastik Cerrahi Derneği’ne üye olan Dr.Manavbaşı, ileri düzeyde İngilizce biliyor. Op.Dr.İlker Manavbaşı,2014  yılından itibaren estetik cerrahi hastalarını Şişli/Fulya’daki Terrace Fulya Center’da görmektedir.

*****

Önceki

7 Ekim Cumartesi GÜNÜN SERGİLERİ

Sonraki

Alinur Uğurpakkan’ın ‘Portreler’i Moda’da

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar