İDSO Sezonu Muhteşem bir konserle açtı

İDSO Sezonu Muhteşem bir konserle açtı

Haber : Kemal Gönüleri

  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO), 2017 – 2018 Sezonunu Açtı
  • İdso’nun Yeni Sezon Açılış Konseri 03 Ekim 2017 Salı Akşamı Saat 20.00’De Aya İrini Müzesi’nde Yapıldı
  • 14 yıldan beri İDSO’nun Ana Sponsoru olan DENİZBANK adına Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi Hakan Ateş’e teşekkür plaketi , İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık tarafından takdim edildi.
Sezai Kocabıyık (Solda ) Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’e plaket verirken (Sağda )

İDSO DenizBank Konserleri 2017–2018 sezonunun açılış konseri, 03 Ekim Salı akşamı saat 20.00’de Aya İrini Müzesi’nde gerçekleştirildi. Bu çok başarılı klasik müzik akşamında İDSO, dinleyicilere bir müzik ziyafeti sundu.

Viyolonselist Amihai Grosz’a Çiçek Takdimi

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası “2017 – 2018 yılı Yeni Sezon Açılış Konseri”ni 2000 yılından itibaren 12 yıl süreyle Berlin Filarmoni Orkstrası’nda görev yapmış; dünyaca ünlü orkestra şefi ve keman sanatçısı Guy Braunstein yönetti İDSO, 1979 doğumlu “Harika Çocuk” olarak nitelendirilen viyolonselist Amihai Grosz’a eşlik etti.

Braunstein; Francesco Roggieri 1679 yapımı kemanıyla; Amihai Grosz, özel bir koleksiyon tarafından ömür boyu kullanılmak üzere kendisine verilen 1570 yapımı bir Gaspar – da- Salo viyola ile dinleyenleri büyüledi.

Soldan Sağa: Bülent Evcil ,Viyolonselist Amihai Grosz, Hülya Özalaşar, Orkrstra Şefi & Keman sanatçısı Guy Braunstein,Sezai Kocabıyık

03 Ekim 2017 Salı akşamı saat 20.00’de AYA İRİNİ Müzesi’ndeki konserde icra edilen Eserler şunlardı:

  • Wolfgang  Amadeus Mozart -Keman Konçertosu No. 5
  • William Walton -Viyola Konçertosu
  • Antonin Dvorak –Senfoni  No. 8

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık; “2017 – 2018 yılı yeni sezon açılış konserimizde tüm müzikseverleri  03 Ekim 2017 Salı akşamı Aya İrini Müzesi’ndeki konserimizde görmekten mutluluk duyduk. Orkestramızı geliştiren ve dinleyicimizi heyecanlandıran programlarla yeni sezonda da dinleyicilerimizle buluşmak bize sonsuz bir heyecan ve mutluluk veriyor. Yıl içinde tüm müzikseverlerle Cuma akşamları birlikte olacağız. Denizbank’a da teşekkür ediyoruz” dedi.

Müzikseverler İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konserlerine ait biletleri biletix.com’dan temin edebiliyorlar.

*****

Önceki

5 Ekim Perşembe GÜNÜN KONSERİ

Sonraki

Zehra Çobanlı 36 Yıllık Emeğini Sergiliyor

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar