“Eline Sağlık Anneciğim” tanıtıldı

Ankaralı İş kadını Zeynep Köksal Yaykıran’ın kitabı çıktı

“Eline Sağlık Anneciğim” tanıtıldı

Haber : Kemal Gönüleri

  • Bebekler için anne sütünden mamaya ve katı gıdaya geçiş rehberi niteliği taşıyan kitap ilgi ile karşılandı
  • “Eline Sağlık Anneciğim” Kitabı Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıktı.

Pet Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeynep Köksal Yaykıran’ın “ Eline Sağlık Anneciğim” Kitabı’nın ilk “Tanıtım Toplantısı ve İmza Günü” Ankara’da KEV Sanat Galerisi’nde 20 Mart Salı saat 14.30 – 16.30 arasında yapıldı.

“Tanıtım Toplantısı ve İmza Günü”ne Yayın Danışmanı Faruk Şüyün, Proje Danışmanları Dr. Emel Atmaca, Zümrüt Özkan ve Bengü Bilik ile Köksal Ailesi, KEV dostları katıldılar. Samimi ve dostane ortamda gerçekleşen bu tanıtıma ilgi büyüktü.

İş kadını ve iki çocuk annesi olan, yemek yapmayı çok seven ve bu konuda araştırmalar da yapan Zeynep Köksal Yaykıran’ın yazdığı “ Çocuk Yemek Kitabı”nın geliri KEV – Köksal Eğitim Vakfı’na bağışlanıyor.

Zeynep Köksal Yaykıran; “Bebekleriniz için katı gıdaya geçiş hakkında merak ettiklerinizi bulabileceğiniz bir başvuru kaynağı niteliğindeki kitabımda bebeklerin 5. ayından itibaren ona her öğünde ne hazırlayabileceğiniz sorusunun yanıtını pratik tariflerle verdim. Eline Sağlık Anneciğim’de Akdeniz, Ege, Türk ve dünya mutfaklarından örneklerle kendi tariflerim yer alıyor. Eser her öğün için düzenlenmiş haftalık ve aylık örnek mönülerle okuyucuyu “Bugün ne pişirsem?” derdinden de kurtarıyor. Bebeklerimi memeden mamaya geçirirken yaptığım yemekleri, uyguladığım teknikleri ve tecrübelerimi detaylarıyla aktarıyorum. Meyve ve sebze püreleriyle başlayan tarifler, bebeklerin yaşı ilerledikçe çocuk ve yetişkin yemeklerine, tüm ailenin afiyetle yiyeceği hafif, besleyici ve sağlıklı bir mutfağa dönüşüyor”diyor.

Zümrüt Özkan, Canan Yalım, Faruk Şüyün, Zeynep Köksal, Bengü Bilik, Sinan, Rauf Yaykıra.

Anne ve babalar, ebeveyn adayları satın aldıkları her kitapla yıllardır imkanı kısıtlı üniversite öğrencilerine burs veren Köksal Eğitim Vakfı’na da destek sağlamış oluyor. Yazar, Zeynep Köksal Yaykıran aynı zamanda KEV Başkanlığını yürütmektedir.

Tüm Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Şubelerinde ve diğer satış noktalarında satılmakta olan “ Eline Sağlık Anneciğim” kitabının satış fiyatı KDV dahil 35 TL.’dir.

*****

Önceki

‘Çanakkale Zaferi ve Atatürk’ Yarışması

Sonraki

Dünya Şiir Günü Şiir Dinletisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar