CRR’de; Renkten Renge Bir Konser

CRR’de;

Renkten Renge Bir Konser

Haber : Kemal Gönüleri

CRR, 4 Kasım akşamı “Bukalemun Projesi” isimli bir Anadolu rock konserine ev sahipliği yapıyor. “Bukalemun”u enstrümantal müziğinin olanaklarını zorlayan devrimci yaklaşıma sahip şef Hakan Şensoy yönetecek. Konserde uluslararası düzeydeki kusursuz yorumculuğu ile Çağ Erçağ (viyolonsel) ve rock müziğinin tüm ögelerine sahip engin bilgi birikimi ile Nurkan Renda (gitar) solist olarak yer alacak.

‘Hatasız Kul Olmaz’dan ‘Namus Belası’na

Konserin repertuvarı ise, popüler müzik tarihimizde dinleyiciyle aracısız bütünleşebilen parçalardan seçilmiş. Özkan Uğur Sude, Melih Kibar Çoban Yıldızı, Orhan Gencebay Hatasız Kul Olmaz, Samir Yazbek WeliWeli Men HobbounWeli (Fesuphanallah), Erkin Koray Estarabim, Özer Şenay Arap Saçı ve Cem Karaca Namus Belası bu eserlerden bazıları.

Hakan Şensoy eserlerin düzenlemelerinde; klasik armoniden serializme, minimal anlayıştan postmodern yaklaşıma kadar pek çok kompozisyon tekniğini denemiş. Gerek parçaların başlarına yazılan giriş müzikleri gerekse özgün düzenlemelerde kullanılan kompozisyon teknikleri popüler anlayışla kaynaştırılmış.

Nurkan Renda ise her türlü ciddi müzik elemanının tamamen gözetildiği bu yaklaşıma bir klasik gitarist ve rock sanatçısı olarak uçuk ancak bir o kadar da ustaca bir bakış açısı getirmiş.

“Biraz renk değiştirelim”

Bukelemun, 2015 yılında Çağ Erçağ ile Hakan Şensoy’un bir konserin program seçimini tartıştıkları sırada; Şensoy’un “Biraz renk değiştirelim” cümlesi üzerine ortaya çıkmış. Nurkan Renda ile görüşmesi üzerine renk değişimi tamamlanmış ve Bukalemun ortaya çıkmış.

20-30-50 ve 80 TL olan konser biletleri, CRR Konser Salonu Gişesi ve Biletix’te!

*****

Read Previous

Yeni Adana Gazetesi’ne muhteşem ödül

Read Next

4 Kasım 2019 Pazartesi Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: