‘‘3 Bakış 1 Sanat’’ Ellen Art Gallery’de açılıyor

‘‘3 Bakış 1 Sanat’’

Ellen Art Gallery’de açılıyor

Haber : Kemal Gönüleri

‘‘3 Bakış 1 Sanat’’ Grup Resim Sergisi 5 Ekim 2019 Cumartesi saat:18.30‘da Ellen Art Gallery’de düzenlenen bir kokteyl ile Sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Sergi de Perihan Koca, Arif Sayyar ve Hülya Yiğit‘in eserleri yer alacak.

Grup Sözcüsü Perihan Koca yaptığı yazılı açıklama sergileri hakkında ; “Üç ayrı bakışa sahip üç sanatçının baktığı yönde birleştikleri yerdir sanat. Üç bakışın özeti olan ‘‘3 Bakış 1 Sanat’’ sunumumuzla, sanatın ışığında buluşmak, buluşturmak için İstanbul ile Sivas arasında Sanat köprüsü kurarak bir araya geldik.

Sanatı, sanat için yapmaya çalışıp, yeteneklerimiz ölçüsünde, içselleştirdiğimiz duyu ve duyguları tuvallere dökerken, renklerle biçimlendirip, ellerimizle şekillendirdiğimiz eserlerle bir araya gelerek, Sanat ve sanat sevenlerle ortak pencere açtık.

Sanat diye estetikten uzak, yetenek belirtisi olmayan ya da diğer unsurları eksik olan yapıtları sunmak yanlış algılar yerleştirebileceği gibi insanlığa da haksızlıktır. Sanatı anlamak da beli bir kültür, görgü ve idrak gerektirir. Sanat, isteneni değil kendiliğinden vücuda geleni açığa çıkaran, ticari kaygı gütmeyen, disiplin ve estetikle şekillenendir.

Gurubumuz adına kısaca özetlemeye çalıştığım bu görüş ve duruşla; Resim Sanatında zevk, duruş ve estetiği paylaşarak çoğaltan ‘‘3 Bakış 1 Sanat’’ Grup sanatçılar olarak, sanatın ışığında bir araya gelip, sergilediğimiz ruhsal yolculukta sizlerle birlikte dolaşmaktan keyif , enerji ve mutluluk duyarız.” dedi.

‘‘3 Bakış 1 Sanat’’ Grup Resim Sergisi 19 Ekim‘e kadar Ellen Art Gallery‘de Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Ellen Art Gallery

Adres : Muradiye mah. Göknar Sk. Güneş Ap. No: 33/1 Nişantaşı – İstanbul

*****

Read Previous

“Güz Dönemi Sanatı” Karma Sergisi açıldı

Read Next

Muazzez İlmiye Çığ 9 Ekim’de Adana’da olacak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: