UESYO Derneği’nin “Baykuşlar”ı Adana’da

UESYO Derneği’nin

“Baykuşlar”ı Adana’da

Haber ve Fotograflar : Vahit Şahin

  • Uygulamalı Endüstri Sanatları Yaygınlaştırma ve Olgunlaştırma Derneği (UESYO-D) Bodrum’dan sonra 5. Karma sergisini Adana’da açtı.
  • UESYO Derneği üyesi 50 sanatçının eserleri 75. Yıl Sanat Galerisi’nde sergileniyor.

UESYO Derneği Başkanı Tayfun Tuncel:, “5. Karma sergimizle Adana’dayız. Endüstri tasarımı, tekstil tasarımı ve grafik tasarımı eğitimi almış sanatçı grubumuz birikimlerini bu seride olduğu gibi başka sergilerde ve etkinliklerde sizlerle paylaşmaya devam edecektir” dedi.

“Baykuşlar Adana’da” adının verildiği sergi Adana 75. Yıl Sanat Galerisi’nde Adanalıların beğenisine sunuldu. UESYO-D Başkanı Tayfun Tuncel, Nisan ayında portakal çiçeği kokusunu ciğerlerine çekmek için tarihinden, kültüründen ilham almak ve eserleri ile küçük de olsa bir iz bırakmak için güzel Adana’ya geldiklerini söyledi.

Tuncel şunları kaydetti:

“Okulumuz, 1886’da yapılan Adana-Mersin demir yolunun açılışından daha eski. 1882’de kurulan Sanay-i Nefise Mektebi’nden İstanbul Devlet Güzel sanatlar Akademisi’ne, Uygulamalı Endüstri Sanatları Yüksek Okulu’ndan, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne gelen okulumuz mezunlarının oluşturduğu Uygulamalı Endüstri Sanatları Yaygınlaştırma ve Olgunlaştırma Derneği (UESYO-D) adı altında birikimlerimizi ve emeklerimizi sergilemek üzere, Bodrum’dan sonra düzenlediğimiz 5. Karma sergimizle Adana’dayız. Endüstri tasarımı, tekstil tasarımı ve grafik tasarımı eğitimi almış sanatçı grubumuz birikimlerini bu seride olduğu gibi başka sergilerde ve etkinliklerde silerle paylaşmaya devam edecektir” dedi.

50 sanatçının toplam 99 eseri 25 Nisan 2019 Perşembe gününe kadar açık kalacak. Sergide eserleri bulunan sanatçılar şunlar:

Yurdaer Altuntaş, Tan Oral, Prof. Dr. Esin Sarıoğlu, Akgün Sezer, Ali Balkı, Ali Ergun, Ali Tekin Çam, Aynur Ak, Ayşe Çetin, Bekir Özdemir, Belkıs Ircallı Yakıcı, Beyhan Atar, Bülent Okay, Davut Akbulut, Eyüp Büyükbostancı, Fahri Pelit, Fatih Mehmet Durmuş, Fatih Özsüngür, Fatma Fisunoğlu, Figen Aykaç Erdi, Figen Sili Özdencik, Günseli Onat, Günseli Partanaz, Günseli Top, Gözde Burcu Top, Halit Özüdoğru, Handan Erol Kutluata, Handan Uzuner, İpek Balkı, Meral Güney Bozdoğan, Meral Yılmaz Çelebi, Meryem İskender, Müge Süel, Necdet Annagür, Gülsüm Nezehat Özkarslı, Nuri Sezer, Nursel Lostar Balpınar, Osman Tali, Oya Tosun, Özlem Levent, Öznur Aydın, Pelin Köylüc, Sara Kocatoros Tuncel, Semra Timurhan, Setenay Sezer Babalıoğlu, Sibel Selçuk Türkeli, Sibel Dağıstanlı Dönmez, Suat Çavuşoğlu, Tayfun Tuncel , Tomris Ayşe Atalayman, Tufan Atalayman, Tülay Kolcu, Tülin Yavuz, Ülker Turan Öney ve Şahaser Birinci.

*****

Read Previous

Dahi Çocuk İsmail Sarı’nın Sergisi Fuaye Sanat’ta

Read Next

20 Nisan 2019 Cumartesi İDSO “23 Nisan Konseri”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: