Tektaş’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye

Serdar Tektaş’tan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • Kültür ve Turizm Bakanlığı ahşap oyma sanatçısı Serdar Tektaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve annesi merhum Tenzile Erdoğan hanımın içerisinde bulunduğu eseri, Ak parti adana il başkanlığında tanıttı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ahşap oyma sanatçısı Serdar Tektaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve annesi merhum Tenzile Erdoğan hanımın içerisinde bulunduğu son eserini Ak Parti Adana İl Başkanlığı’nda tanıttı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Adana ziyaretinde bu eserini bizzat takdim etmek istediğini söyleyen Tektaş, AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay’dan bu konuda destek istedi.

Tektaş, unutulmaya yüz tutmuş bu sanatı yaşatmaya çalıştıklarını belirterek gelecek nesillere aktarmaya çalıştıklarını söyledi. Tektaş, “Başta Adana’nın ve yurdun her yerlerinin tarihi dokularını yine ahşaba yansıtarak çeşitli sergi, konferans ve davet üzerine katılım sağlayarak ayakta tutmaya çalışıyoruz” dedi.

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay da, sanatın yaşatılması adına gereken her desteği vereceğini ve sanatçının yanında olduklarını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ahşap oyma sanatçısı Serdar Tektaş, kendi el emeği göz nuru ile yaptığı başkan Mehmet Ay‘ın portre çalışmasını hediye etti.

*****

Önceki

Uğur Akkuş’un “Süper Güç Türkiye” adlı kitabı raflarda

Sonraki

24 Şubat 2020 Pazartesi GÜNÜN SERGİLERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar