Serpil Kılıç’ın ilk Kişisel Sergisi Açıldı

Serpil Kılıç’ın

ilk Kişisel Sergisi Açıldı

Haber ve Fotograflar : Vahit Şahin

  • Resim Öğretmeni Serpil Kılıç’ın Adana Ressamlar Derneği (ARD) Sanat galerisindeki sergi açılışında milli eğitim camiası ve öğrencileri yalnız bırakmadı.
  • 26 eserden oluşan sergi 29 Mayıs 2019 Çarşamba gününe kadar ARD’de görülebilecek.

Resim Öğretmeni Serpil Kılıç ilk kişisel resim sergisini açtı.

Adana Ressamlar Derneği (ARD) Sanat Galerisi’nde ; İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Ahmet Oflaz ve Ahmet Işıklı, 26 eserden oluşan serginin açılış kurdelesini Serpil Kılıç ile birlikte kesti.

Adana Ressamlar Derneği Galerisi’ndeki bu serginin ilk kişisel sergisi olma özelliğini taşıdığını belirten Serpil Kılıç, “Eserlerimin çoğunluğu son dönemde yaptığım çalışmalardan oluşmaktadır. Resimlerimde soyut Ekspresyonist, figüratif ve renkçi bir anlayış ön plana çıkmaktadır. Paul Cezanne, Hennri Matisse ve Van Gogh’dan etkilendiğimi belirtmek isterim” dedi.

Serpil Kılıç’ın kişisel  sergisi 29 Mayıs 2019 Çarşamba gününe kadar ARD’de görülebilecek.

Serpil Kılıç kimdir?

1972 yılında Hekimhan- Malatya ‘da doğdu.  İnönü üniversitesi Resim Öğretmenliği Bölümünden 2005’de mezun oldu. İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Ana Sanat Dalı Tezli Yüksek Lisans’ını bitirdi.

2008’de Adana’da öğretmenliğe başladı. Baklalı Köyü İlköğretim Okulu, İncirlik Lisesi, Yavuz Selim İlköğretim Okulu, Toki Köprülü Anadolu Lisesi’nde çalıştı. 2018 yılından beri Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi’nde görev yapmaktadır.

Sabancı Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde Seyhan Halk Eğitim Merkezi resim kursunda öğretmenlik yaptı. Adana genelinde çeşitli karma sergilere katıldı.

2017 yılından beri Serpil Kılıç Sanat Evi atölyesi’nde resim kursları ve kendi çalışmalarına devam etmektedir.

*****

Önceki

“Dünden Bugüne Türkiye’de Aşkenazlar” Sergisi açıldı

Sonraki

22 Mayıs 2019 Çarşamba Günün Etkinliği

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar