Safter Çevirgen’in “Çarpıntı”sı Adana’da Açılıyor

Safter Çevirgen’in “Çarpıntı”sı Adana’da Açılıyor

Haber : Vahit Şahin

  • Ressam Safter Çevirgen, “Kişi, Çevresinin Ortalamasıdır”

Ressam Safter Çevirgen, yağlı boya tekniğiyle yapılmış 25 adet eseri “Çarpıntı” temalı sergisinde Adanalı sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Ressam Safter Çevirgen‘in “Çarpıntı” isimli Kişisel Resim Sergisi’nin açılış kokteyli 1 Ekim‘de Adana Maya Princess Otel‘de Sanatseverlerin katılımı ile yapılacak.

Bilinçaltının karmaşık yapısını ve açığa çıkarılmayı bekleyen sırları kurallara bağlı kalmadan yansıtan sanatçı, gerçeküstü tarzını, sergide siz sanatseverlerle buluşturuyor.

Aklın etkisinde kalmadan, gelenek ve mantık kurallarından arınarak, hayal gücüyle resimler yapan sanatçı, hem kendisiyle yüzleşiyor hem de farkındalık oluşturmak için bilinçaltına hitap ediyor.

“Kişi Çevresinin Ortalamasıdır” fikrinden yola çıkarak, kişilerin birbiri üzerindeki etkilerini, tedirginlikleri, bunalım ve çözüm arama sıkıntısını yine bakışlarla işleyen sanatçı, siz sanatseverleri de bu dokunuşa ortak etmeyi amaçlıyor.

Turhan Cemal Beriker Bulvarında bulunan Maya Princess Otel’de 1 Ekim-9 Ekim tarihleri arasında açık kalacak sergi Adanalı sanatseverleri bekliyor.

*****

Read Previous

27 Eylül 2021 Pazartesi Günün Sergileri

Read Next

Yurt Sorunu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: