Öğretmenlerden Muhteşem Fotoğraf Sergisi

Profesyonel fotoğrafçılar kıskandılar

Öğretmenlerden Muhteşem Fotoğraf Sergisi

Haber ve Fotograflar : Vahit Şahin

Atölye 01 Fotoğraf ve Gezi Kulübü tarafından düzenlenen, Çukurova Belediyesi Sergi Salonu’nda açılan “Yaşama Dair “Fotoğraf Sergisi sanatseverler tarafından büyük beğeni topladı.

Küratörlüğünü Mesut Demirci’nin üstlendiği sergide 21 öğretmenden oluşan amatör fotoğrafçının 57 fotoğraf karesi yer aldı.

Atölye 01 Fotoğraf ve Gezi Kulübü tarafından Adana ve Türkiye’nin farklı şehirlerine yapılan gezilerinde çekilen fotoğrafların, fotoğraf sanatçılarını ve akımlarını inceleyerek deneysel süreçte ürün ortaya koymak amaç edinmiştir. Kişisel farkındalığın arttırılması ve sanat ediminin, birlik ve beraberlik ilkesi doğrultusunda gelişimine öncelik vermiştir.

İnsan yaşamının çeşitliliğine dair portreler, yitip giden kültürel değerlerimiz, geçmişin izlerini taşıyan evler ve sokaklar, kaybolan ve unutulan meslekler, yaşam alanları her geçen gün daralan ve kirlenen doğanın, kuşların konu edildiği sergide kadınlar, çocuklar ve emekçiler fotoğraflandı.

Çoğu aktif olarak hala öğretmenlik yapan ve aralarında emekli öğretmenlerinde bulunduğu

Ayhan Akbulut, Ayşe Çiftçioğlu Kat, Hatice Mercanlı, Gülcan Kılınç Şahin, Cemal Temel, Lütfiye Bayhan, Elif Kara, M.Emin Özdemir, Emine Örün, Eylem İnceoğlu, F.Eylül Akar, Fatma Ertaç, Figen Demirci, Galip Şahin, Mehmet Kavuncuoğlu, Mehmet Nacar, Mesut Aslan, Mustafa Orakçıoğlu, Özgül Şanal, Zümrüt Orakçıoğlu, Gönül Adalı’dan oluşan amatör fotoğrafçının “Yaşama Dair” 57 farklı öykü fotoğrafı severlerin izlenimine sunuldu.

Çok beğenilen fotoğraf sergisinin gelecek sene de yeniden yapılması kararlaştırıldı

****

Önceki

Necati Üngün Sergisi HGC Art Gallery’de

Sonraki

5 Temmuz 2024 Cuma Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar