Nur Betül Arslan’ın İlk Kişisel Sergisi

Nur Betül Arslan’ın İlk Kişisel Sergisi

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • Arslan,“Resim sanatında henüz işin başındayım. Amacım ileride ülkemizi yurtdışında temsil edecek düzeye gelmektir”

57. Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde Nur Betül Arslan tarafından Adana İl Halk Kütüphanesi’nde resim sergisi açıldı.

Amacının yaptığı resimlerle hem resim sanatına hem de kitap ve kütüphaneye dikkat çekmek olduğunu belirten 20 yaşındaki genç ressam, 2001 yılında Mersin’de dünyaya geldiğini, ilk, orta ve lise öğrenimini Adana’da tamamladıktan sonra Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde devam ettiğini söyledi. Arslan, “Resim sanatında henüz işin başındayım. Amacım ileride ülkemizi yurtdışında temsil edecek düzeye gelmektir” dedi.

Bugüne kadar ilkokul çağlarından itibaren girdiği yarışmalarda ödül ve dereceler aldığını ifade eden Arslan, Adana İl Halk Kütüphanesi’nde ilk kişisel resim sergisi açmaktan son derece gurur duyduğunu kaydederek, serginin 10 gün süreyle açık kalacağını ve Adanalı sanatseverleri kütüphaneye beklediğini sözlerine ekledi.

57. Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde Nur Betül Arslan tarafından Adana İl Halk Kütüphanesi‘ndeki resim sergisi 12 Nisan tarihine kadar açık kalacak.

*****

Read Previous

Komili “Bir Zeytin Hasadı Hikayesi”

Read Next

Neriman Güzel’den Uluslararası Sanal Sempozyum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: