Koleksiyoner Kürkbabaoğlu’ndan Film Afişleri Sergisi

Koleksiyoner Kürkbabaoğlu’ndan Film Afişleri Sergisi

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • Ahmet Serdar Kürkbabaoğlu’nun “Çukurova’dan Beyaz Perdeye Film Afişleri” Sergisi 28.Uluslararası Adana Altınkoza Film Festivali kapsamında Adana Büyükşehir Belediyesi Fuayesinde açıldı.
  • Kürkbabaoğlu “1950’den günümüze kadar Adana’da çekilen önemli filmlerin afişlerini sanatseverlerin ilgisine sunuyorum”

1950’lili yıllardan başlamak üzere bugüne kadar 3 bin Türk filmi afişi toplayan Adanalı Ahmet Serdar Kürkbabaoğlu, 28.Uluslararası Adana Altınkoza Film Festivali kapsamında “Çukurova’dan Beyaz Perdeye Film Afişleri’ Sergisini Adana Büyükşehir Belediyesi Fuayesi’nde açtı.

1963 yılında Adana’da doğan, çocukluk yıllarında sinema ve fotoğraf merakı zamanla tutkuya dönüşen, gençlik yıllarında her gün gittiği Adana yazlık sinemaları zamanla içindeki sinema tutkusunu sinema aşkına çevirdi ve bunun da etkisiyle 1980’li yıllarda Yeşilçam sinema afişlerini toplamaya başlayarak koleksiyonerliğe ilk adımını attı.

Kürkbabaoğlu, 28.Uluslararası Adana Altınkoza Film Festivali kapsamında Adana Büyükşehir Belediyesi Fuayesi’nde açtığı Çukurova’dan Beyaz Perdeye Film Afişleri Sergisi’yle ilgili olarak muhabirimize yaptığı açıklamada, “Ben böyle bir projeyi uzun zamandan beri düşünüyordum. Türkiye şuan çok zor bir süreçten geçtiği günlerde Başkanımızın bize böyle bir imkân sunduğu için, Sayın Zeydan Karalar ve Altınkoza A.Ş. yetkililerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Böyle bir sergi açmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Kürkbabaoğlu, “1950’den günümüze kadar Adana’da çekilen önemli filmlerin afişlerini sanatseverlerin ilgisine sunuyorum” diye konuştu.

Bugünlerde 3 bine yakın yerli sinema afişlerine sahip olan Ahmet Serdar Kürkbabaoğlu aynı zamanda fotoğrafçılık hayatına devam ediyor.

*****

Read Previous

C-MAJÖR İŞ’ten Sesler Korosu’ndan Yangın Mağdurlarına Destek

Read Next

Altın Koza Film Festivali Emek Ödülleri verildi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: