İrfan Seçkin Ticareti Bıraktı, Sanata Odaklandı

İrfan Seçkin Ticareti Bıraktı,

Sanata Odaklandı

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • Ressam Seçkin, ” Ticareti bıraktım, artık hep resim yapıyorum. Adana’lı sanat çevresini tanıyorum. Onlarla sanat üzerine görüş alış-verişleri yapıyorum”

Grafik ve tasarımcı Ressam İrfan Seçkin, ticaret hayatını oğluna devrederek kendisini resim ve fotoğraf sanatına adadı.
1944 yılında KahramanMaraş’ta doğan ve ilk orta ve lise öğrenimini Adana’da tamamladıktan sonra İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden mezun oldu.

1966 yılında çocuk yaşta başladığı çıraklıkla tabela ve resim çalışmalarını İstanbul’da üniversite okuduğu dönemde de devam ettirdi. Kendi adına açtığı, görsel tasarım atölyesinde Out-Door piyasasına özgün ürünler sundu.2001 yılında atölyesinin ticari kısmını oğluna devreden Seçkin, kendisini tamamen resim çalışmalarına yöneltti. Yurt dışı ve yurt içinde önemli kolleksiyonlara katkıda bulundu.

Sanatçı, “Aklımda Kaldığınca” adını verdiği ilk kişisel resim sergisini 2 Nisan 2010 yılında gerçekleştirdi.
İlk, orta ve lise öğrenimin tamamladıpğı Adana’ya gelen İrfan seçkin,”Ticareti bıraktım, artık hep resim yapıyorum.Adanalı sanat çevresini tanıyorum. Onlarla sanat üzerine görüş alış-verişleri yapıyorum” dedi.

*****

Önceki

8 Ekim 2023 Pazar Günün Sergisi

Sonraki

Sanatta Engel Yok Vakfı Çalıştay Sergisi İstanbul’da

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar