GESAM’ın ADANA Sergisi Sona Erdi

GESAM’ın

ADANA Sergisi Sona Erdi

Haber ve Fotograflar : Vahit Şahin

  • 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Adana Yeni Müze’de açılan GESAM üyesi 20 sanatçının 35 eserinin yer aldığı Sergi, göz kamaştırdı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Gülşen Doğan başkanlığındaki Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) Adana Şubesi yeni Yönetim Kurlunun Adana Yeni Müze’de açtığı ilk karma resim sergisi sona erdi.

GESAM’ın yeni Başkanı Gülşen Doğan, göreve geldikten sonra 2 gün içerisinde bu sergiyi hazırladıklarını belirterek, “Sergimizin açılışına Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş ve eşi Sayın Beyhan Demirtaş ile CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut katılarak bizleri onurlandırmışlardır. Sayın Demirtaş ve Sayın Barut kadınların eğitimli, donanımlı ve bilinçli olmasının sağlıklı bir toplumun ön şartı olduğunu söylemişlerdir. 20 sanatçının eserlerinin yer aldığı serginin açılış kurdelesini beraberindekilerle keserek sergideki resimleri tek tek inceledi ve eser sahiplerinden resimler hakkında bilgi alarak sanatçıları kutladı” dedi.

Sergide Ayşe Sezen, Başak Yiğenoğlu, Eda Şengül, Ferah Eker, Fatma Nevin Arıkoğlu , Gülay Yılmaz, Gülşen Doğan, Mehmet Nuri Börüban, Hasan Çakır, Hasan Erdoğan, Hatice Gönen Uğurlular, Meryem Pırlak, Nermin Batmaz, Saliha Yeşilköy, Senay Alban , Sibel Çakar, Tevfik Gökdemir, Tezcan Ballı Çardak, Yurdagül Sidal, Şahnaz Yılmaz eserleri yer aldı.

*****

Önceki

15 MART 2020 P A Z A R Açılış Kokteyli

Sonraki

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ADANA’da

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar