Fatma Akyüz Güher Antalya Sergimiz ilgi gördü

Fatma Akyüz Güher

Antalya Sergimiz ilgi gördü

Haber ve Fotograflar : Vahit Şahin

  • Antalya/Kepez Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde Avrasya Sanat Kültür Edebiyat ve Bilim Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslararası karma sergi, Sanatseverlerin beğenisini aldı.
  • Adanalı Ressam Fatma Akyüz Güher,  Sergide” Kadınlarımız” isimli 2 eserini sergiledi.

Avrasya Sanat Kültür Edebiyat ve Bilim Dernekleri Federasyonu tarafından Antalya’da Antalya/Kepez Erdem Beyazıt Kültür Merkezi‘nde 6-8 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası karma sergiye katılan Adanalı Ressam Fatma Akyüz Güher,” Benim  ” Kadınlarımız” isimli 2 eserimle katıldığım Uluslararası sergimiz Sanatseverler tarafından çok beğenildi” dedi

Fatma Akyüz Güher, sergi açılışını Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgöbek ve ASKEF Başkanı Savaş Ünal‘ın birlikte yaptığını belirterek, “Sergiye; Antalya halkı ve Rusya, İngiltere, Azerbaycan’dan ve Türkiye’nin farklı illerinden gelen ressamlar, şairler, yazarlar katıldı. Sergiden sonra devam eden konser ve şiir etkinlikleri etkinliğimize ayrı bir renk kattı. Resim sergisi 6-7-8 Mart tarihine kadar sanatseverlerle buluştu. ASKEF grubu ile üç gün boyunca Antalya’nın tarihi ve kültürel gezileri devam edip, etkinlik ve sergi son buldu” dedi.

İki eserinde kadınların toplumdaki önemini vurgulayan Güher, “Kurtuluş Savaşı yıllarında erkeği cepheye giden Türk kadını çocuğunu yetiştirmiş ve evinin geçimini sağlamıştır. Hatta silah ve cephane taşıyarak savaşa atılmıştır. Bu davranışı ile Türk kadını toplumdaki önemli yerini bir defa daha ispat etmiştir. Atatürk, kadınlarımızın siyasal ve sosyal haklarına kavuşması gerektiğine hep inanmıştır. Türk kadını geçmişten günümüze hep çalışkan ve azimli olmuş ve gelecek nesillerin yetişmesinde örnek olmuştur” dedi.

Güher, bu karma sergide Adana’yı temsil ettiğini, sergiye katılan ve açılışta bulunan tüm davetlilere Antalya halkına çok teşekkür ederek, böyle güzel etkinliklerin ülkeler arasında dostlukları pekiştirdiğini ifade etti.

*****

Read Previous

10 MART 2020 S A L I GÜNÜN SERGİLERİ

Read Next

Adana’lı Gazeteci Kurtar Çakın’dan Fotoğraf Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: