ÇSDO Konser Sezonuna Başlıyor

ÇSDO Konser Sezonuna Başlıyor

Haber : Vahit Şahin

  • Heyecanla beklenen Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın yeni sanat sezonu 08 Ekim Cuma akşamı başlıyor.
  • Orhan Şallıel’in yöneteceği konserde, trompet sanatçısı Cem Sevgi solist olarak yer alacak.

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası‘nın (Ç.D.S.O.) Adanalı sanatseverler tarafından özlemle beklenen 2020-2021 sanat sezonu 08 Ekim Cuma akşamı saat: 20.00’de  Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda gerçekleşecek olan  “Açılış Konseri” ile başlıyor.

Şef Orhan Şallıel

“Kültür ve Turizm Bakanlığı Yaz Konserleri” adı altında gerçekleştirdikleri konserlerle büyük beğeni topladıklarını vurgulayan ÇDSO Müdürü Artunç Çoruh, yeni sanat sezonunda yıldız isimlere yer verdiklerini, özellikle “Dünya Sahnelerinde Genç Türkler” adı altında bir konser serisi oluşturarak, sezon boyunca dünyanın pek çok noktasında ülkemizi başarıyla temsil eden gençlerimizle Adanalı sanatseverleri buluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Cem Sevgi – trompet

Covid-19 salgın tedbirlerini en üst seviyede alacaklarını ve bu sayede sezon boyunca kesintisiz bir program sunmayı umduklarını paylaşan Artunç Çoruh, İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge gereğince; HES kodu üzerinden ya da aşı kartı ile en az iki aşı olmuş ya da tek aşı olup son altı aylık dönemde hastalığı geçirmiş kişilerin belirlenerek konser salonuna kabul edilebileceklerini, bu kriterlere uymayan kişilerin de en fazla 48 saat öncesinde yapılmış negatif sonuçlu PCR testi ile konserlere katılabileceğini hatırlattı. 18 yaş altı seyirciler ise bu şartlardan muaf tutulabilecek.

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası

Sezon boyunca yine pek çok ilk seslendirilişe yer verileceğini belirten ÇDSO Müdürü, açılış konserinde orkestranın daimi şefi Orhan Şallıel’in Trompet Konçertosunun dünya prömiyerini gerçekleştireceklerini paylaştı.

İkinci yarısında G. Bizet’in en bilinen eseri Carmen Opera Süitinin en beğenilen bölümlerinden bir seçkinin yer alacağı ve Orhan Şallıel’in yöneteceği konserde, trompet sanatçısı Cem Sevgi solist olarak yer alacak.

“2021-2022 Sanat Sezonu Açılış Konseri8 Ekim Cuma akşamı saat 20.00’da Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda gerçekleşecek.

*****

Read Previous

İDSO’nun Konseri Yine CRR’de

Read Next

8 Ekim 2021 Cuma Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: