Çocuklardan “Cumhuriyet” Resimleri

Çocuklardan “Cumhuriyet” Resimleri

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • Adana Karadağ Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği’nden Sakarya Mahallesinde Cumhuriyet kutlaması gerçekleştirildi.
  • Seyhan ilçesinin Sakarya mahallesinde ara sokakta Ressam Mehmet Nuri Börüban tarafından çocuklara “Cumhuriyet” konulu resim yaptırıldı.
  • Resim ve şiir denemeleriyle dereceye giren çocuklara ödüller verildi.

Adana Karadağ Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği, Sakarya Mahallesi’nde ara sokakta Cumhuriyet kutlaması gerçekleştirdi.

Sakarya Mahallesi Muhtarı Semra Özdal ve Adana Karadağ Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Elma, Başkan Yardımcısı Fatma Gülkan ile üye ve dernek gönüllülerinin katıldığı Cumhuriyet etkinlikleri İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı.

Adana Karadağ Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Elma, mahalle sakinlerine yaptığı konuşmada, 1923’ten 2023’e tam 100 yıldır ışık olan Cumhuriyet için toplandıklarını belirterek, “Tüm imkânsızlıklara rağmen, milletimizin azim ve kararlığı ile yakılan kurtuluş meşalesi Cumhuriyetimizin ilanı ile sönmeyecek bir ateşe dönüşerek 100. Yılına ulaşmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde vatanımız ev oldu, fabrika oldu, orman oldu. Şuan da ışığı yanan her pencere, tüten baca, işleyen demir ve aldığımız her nefeste Cumhuriyet’e minnet borcumuz var. Cumhuriyet umuttur, umudu gerçekleştirecek azimdir.

Cumhuriyet kararlılıktır. Bizi biz yapan değerlerimizin başlangıcıdır” dedi.

Etkinlik boyunca marşların çalındığı kutlamalar sırasında Ressam Mehmet Nuri Börüban tarafından çocuklara “Cumhuriyet” konulu resim yaptırıldı.

Çocuklar tarafından “Cumhuriyet ve Atatürk” şiirleri okutulmasından sonra resim ve şiir denemeleriyle dereceye giren çocuklara ödüller verildi.

*****

Önceki

Haslet Soyöz & Karanın Bittiği Mavi

Sonraki

TRT 2’nin Kasım Ayı Filmleri Belli Oldu

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Yazılar