Ç.Ü.’de “Kumaş Tasarım Sergisi”

Ç.Ü.’de “Kumaş Tasarım Sergisi”

Haber ve Fotograflar : Vahit Şahin

Prof. Havva Halaçeli Metlioğlu sergiye; Filistin’de hayatını kaybaden çocuklara ithafen yaptığı “Savaş Çocukları” adlı eseriyle katıldı.

Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümünde öğretim üyesi olan Prof. Havva Halaçeli Metlioğlu’nun mentörlüğünü yaptığı lisansüstü öğrencileri Hale Yılmaz Gözene, Ezgi Mengüç, Gül Pırlak, Elif Özkaya, Nuran Musaoğlu, Aysel Ruken Demirer, Nursima Dağabakan, Polen Polat, Rabia Yıldırım, Şerife Sultan Işık’ın çalışmalarının yer aldığı “Kumaş Tasarım Sergisi” 19 Mart 2024 tarihinde Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu‘nda açıldı.

Sergide öğrencilerin, “Dokuma Atölye”, “Deneysel Kumaş Tasarımı” ve “Tekstil Sanatları” derslerinde yaptıkları tasarım çalışmaları yer alırken, Prof. Havva Halaçeli Metlioğlu da sergiye, Filistin’de hayatını kaybeden çocuklara ithafen yaptığı “Savaş Çocukları” adlı eseriyle katıldı.

****

Önceki

Sempozyum & “Fantastik Yüzler” Sergisi

Sonraki

Minik Ressam Berra’dan Sergi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar