ARD’den Dünya Kadınlar Günü Resim Sergisi

ARD’den Dünya Kadınlar

Günü Resim Sergisi

Haber ve Fotograflar : Vahit Şahin

  • 8 Mart 2020 Dünya Kadınlar Gününde Adana Ressamlar Derneği’nden 30 sanatçı “kadınlar Günü” resim sergileriyle Çukurova Belediyesi Sanat Galerisinde sanatseverlerle bir araya geldi.
  • 30 sanatçının ürettiği eserler 16 Mart 2020 tarihine kadar açık kalacak.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen Adana Ressamlar Derneği (ARD) karma resim sergisi Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi fuayesi’nde açıldı.

Sergide; M. Özge Eren, Salime Kaman, Gülden İnkaya, Alişer Avcı, Hüseyin Yılmaz, Şerife Ballı, Meral Soylu, Melahat Sabancı, Gülden Özkurt, Gül Saraçoğlu, Sevinç Kökenler, Tevfik Gökdemir, Seval Eroğlu, Hacer Mutluay, A. Meltem Baş, Ganime Karabucak, Neşe Kayrın, Nihan Oğuz, Ülya Algan, Nurdan Kayacı, Süheyla Tümöz, Seher Özcan, Esra Baydar, Serap Milli, Mahmut Çetiner, Mehmet Emre, Alex Raynham, Erdal Yalçın, Serpil Kılıç, Nuran Çelen ve Tezcan B. Çardak adlı sanatçıların eserleri sergileniyor.

ARD adına bir konuşma yapan Salime Kaman, “Ülkemizde bazı söylemler kadını küçültmekde, kadın bedeni üzerinden yürütülen politikalar kadınlara yönelik ayrımcılığı arttırmakta şiddeti ve kadın cinayetlerine sıradanlaştırarak kadını geri plana atarak kadınların kamusal alanda var olmalarına ilişkin ciddi tehdit oluşturmaktadır. Bugün Çukurova Belediyesi sanat galerisinde açtığımız bu sergi bu yüzden çok anlamlıdır ve değerlidir. Bu anlamlı günde sanata ve sanatın birleştirici gücü gücüne inanan Çukurova Belediyesi’nin bizlere verdiği destekler için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Çukurova Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Özgen’in de katıldığı ve 30 sanatçının ürettiği eserler 16 Mart 2020 tarihine kadar Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi fuayesi’nde açık kalacak.

*****

Read Previous

Nevra Serezli’ye YEKÜV’den “Onur Ödülü”

Read Next

Bodrum Şehir Tiyatrosu’nda Mart Ayında 3 Oyun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: