Altınoran’da yeni sezon açılışı yapılıyor

Altınoran’da

yeni sezon açılışı yapılıyor

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • Altınoran’ın sezon açılışına siyasetçi – yazar Altan Öymen ile Gazeteci, ressam, hattat, Senfonik Kaligrafist Etem Çalışkan katılacak.
Siyasetçi – Yazar Altan Öymen

Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği’nin 2019-2020 sezonunu 24 Ekim 2019 Perşembe günü saat 18.30’da Adana Başkent Üniversitesi Kışla Yerleşkesi’nde açılacak.

Gazeteci, ressam, hattat, Senfonik Kaligrafist Etem Çalışkan

Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği 2019-2020 etkinlik sezonunu Siyasetçi – Yazar Altan Öymen ile Gazeteci, ressam, hattat, Senfonik Kaligrafist Etem Çalışkan’ın katılacağı törenle açacak.

Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği Başkanı Dr. S. Haluk Uygur, “İbn-i Haldun “Coğrafya kaderdir” demiş, Ahmed Arif de “Anadoluyum ben” diyor. Toprağına, memleketinin suyuna, insanına sevdalı bir şair, Anadolu’nun şairi. Hasretin, sevdanın, dağların ve umudun şairi Ahmed Arif’i konuşacağız. Basınımızın ve siyasetimizin önemli ismi Sayın Altan Öymen ve ressam Sayın Etem Çalışkan ile birlikte gerçekleştireceğimiz bu Ahmed Arif Şöleni’de ayrıca Etem Çalışkan’ın “Senfonik Çizgiler” isimli sergisini izleyebileceğiz. Çukurovalı sanatseverleri bekleriz” dedi.

*****

Read Previous

22 Ekim 2019 S A L I Netoçka Nezvanova

Read Next

Manafov & Çocuklar ve Gençlerle Müziğe Yolculuk

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: