Adana’dan iki sanatçı Antalya Çağdaş Sanatlar Fuarı’nda

Adana’dan iki sanatçı

Antalya Çağdaş Sanatlar Fuarı’nda

Haber : Vahit Şahin

  • Adana’dan da renkçi yaklaşımlarıyla öne çıkan Nimet Keser, impasto ve aykırı renklerin ilişkisine odaklandığı portrelerinden oluşan bir seriyle ve Selmani Baki Kocaispir de zeytin ağaçlarından oluşan bir seriyle fuara katıldı.

Adana’dan Nimet Keser ve Selmani Baki Kocaispir isimli iki ressamların eseerleri Antalya Çağdaş Sanatlar Fuarı’nda sergilendi.

Birçok sanat organizasyonu gerçekleştiren, uzun zaman Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği başkanlığı yapan Mehmet Ali Doğan genel koordinatörlüğünde düzenlenen Antalya Çağdaş Sanatlar Fuarı; sanatçıları ve sanatseverleri, koleksiyonerleri biraraya getirmek amacıyla Antalya Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi‘nde açıldı.

Nimet Keser

Fuara Türkiye’den ve yurtdışından 350 sanatçı 2000’den fazla eserle katıldı.

Türkiye’nin farklı kentlerinde üretimlerine devam eden Zahit Büyükişleyen, Muharrem Aygün, Hasan Pekmezci, Orhan Umut, Mehmet Ali Doğan, Sezai Kara, Süleyman Saim Tekcan, Ünal Kuş gibi ünlü sanatçıların yanı sıra; Adana‘dan da renkçi yaklaşımlarıyla öne çıkan iki sanatçı yer aldı.

Selmani Baki Kocaispir

Nimet Keser, impasto ve aykırı renklerin ilişkisine odaklandığı portrelerinden oluşan bir seriyle; Selmani Baki Kocaispir de zeytin ağaçlarından oluşan bir seriyle fuara katıldı.

Fuar 21 Ocak 2024 tarihine kadar ziyarete açık olacak.

***

Önceki

Kubilay Kan “ My Favorıte Songs’’ Konseri

Sonraki

20 Ocak 2024 Cumartesi Günün Konferansı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar