Adana’da Akademisyen Sanatçılardan Sergi

Adana’da Akademisyen

Sanatçılardan Sergi

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • Ayrıca Sergide , Öğretim Görevlisi Kazım Artut’un moderatörlüğünde güzel sanatlar alanı dışındaki öğretim üyelerinin sanat alanlarına ilişkin düşünce ve görüşlerinin paylaşımını içeren bir panel yapıldı.

Adana Ressamlar Derneği Sanat Galerisi’nde Çukurova üniversitesinden öğretim görevlisi Kazım Artut ve öğretim görevlisi Hakan Demir‘in organize ettiği 7 farklı üniversiteden sanatçı akademisyenlerin katılımlarıyla gerçekleşen karma resim sergisi düzenlenen bir panelle sona erdi.

Sergiye;

Anadolu Üniversitesi‘nden Mustafa Toprak ve H. Turgay Ünalan,

Abant İzzet Baysal Üniversitesi‘nden Canan Demir,

Çukurova Üniversitesi‘nden Nimet Keser, Hakan Demir, Cem Demir ve Kazım Artut,

Kafkas Üniversitesi‘nden Sait Toprak ve Uğur Özen,

İnönü Üniversitesi‘nden Doğan Akbulut,

Mersin Üniversitesi‘nden Hüseyin Sönmez eserleriyle katıldı.

Sergi düzenleme kurulu üyesi Öğretim Görevlisi Kazım Artut, “Günümüzde, kültürel farkındalığa duyulan ihtiyaçlar, bireysel ve sosyal becerilerin, iletişimin, etkileşimin, çok kültürlülüğün, özgürlük, özgünlük ve insani değerlerin geliştirilmesine yönelik talepler sanata ve sanat eğitimine olan ilginin artmasına neden olmuştur” dedi.

Artut, bu taleplere katkı sağlamak bağlamında farklı üniversitelerinden gelen sanatçı akademisyenleri bir araya getirerek sanat ve sanat eğitimine olan dikkati çekmeyi, farklı düşünce, görüş ve bakış açılarını paylaşmayı sanat alanlarına yönelik ilgi, duyarlılık ve farkındalıkları güçlendirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Sergi, Öğretim Görevlisi Kazım Artut‘un moderatörlüğünde güzel sanatlar alanı dışındaki öğretim üyelerinin sanat alanlarına ilişkin düşünce ve görüşlerinin paylaşımını içeren bir panel ile son buldu.

*****

Read Previous

Atatürk Döneminde Uygulanan Çalışmalar

Read Next

“Caz Prensesi” Youn Sun Nah Cemal Reşit Rey’de

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: