Antalya Holi Festivali’nde Boya Savaşı 

Antalya Holi Festivali’nde

Boya Savaşı 

Haber ve Fotoğraflar Şahika Öner

Antalya’da son senelerde haziran ayında Lara Beach’lerde düzenlenen Dream Of Color Fest‘de yerli ve yabancı konukları ağırlıyor.

Dream Of Color Fest‘e katılan yerli ve yabancı tatilciler, 7 farklı renkteki boyaları birbirine atarak yaptıkları boya savaşıyla eğlenceli saatler geçirdi.Müziğin eşliğinde, çeşitli renklere bürünen gençler, günün tadını çıkardılar.

Hint kültürü olarak dünya çapında yayılan birlik ve mutluluk temalarını barındırarak 20’den fazla ülkede gerçekleştirilen ‘Dream Of Color Fest, Lara Beach Parklarda son senelerde yerini aldı.

‘’Antalya, Renğarenk olmaya hazır mısınız’’ sloganıyla düzenlenen Holi Festivali‘ne katılanlar, organik gıda boyalarını birbirlerinin üzerine atarak boya savaşı yaptı. Müzik eşliğinde boya savaşı yapan yerli ve yabancı tatilciler, sahnede Rus Show’da izledi. Etkinliğe katılanlar, farklı renkteki boyalara bürünerek bol bol özçekim yaptı.

4 bin kişinin katıldığı etkinlikte, 2 ton boya kullanıldı. Herhangi bir olumsuzluğa karşı, polis ve sağlık ekipleri de hazır bekletildi. Tamamı mısır nişastasından üretilen organik boyalar, katılımcılara girişte sarı, kırmızı, mavi, pembe, mor ve yeşil olarak dağıtıldı. Etkinlikte giyilen beyaz tişörtler, program sonunda değişik renklere büründü.

Etkinliğe katılan çocuklar da ebeveynleri tarafında toz boyalara bulandılar. Festivali düzenleyen TNY Grup Başkanı Güçer Tunay; dünyada 50 ülkede değişik isimlerle düzenlenen festivale Antalyalıların büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Festivale yaklaşık 4 bin kişinin katıldığını belirten Tunay, festivalin Türkiye genelinde 16 ilde yapacakları ve geleneksel hale getireceklerini kaydetti.

Etkinlik Pazar günü saat 16.00’da başlayıp, müzik eşliğinde, showlarıyla gece 24.00’a kadar devam etti.

*****

Read Previous

15 Haziran 2019 Cumartesi Günün Sergileri

Read Next

Starların karanlık dünyası: ROCKETMAN

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: