Muhteşem Gecede Ödüller Sahiplerini Buldu

Muhteşem Gecede Ödüller Sahiplerini Buldu

Haber ve Yorum : Recai OKTAN

Fotoğraflar : Kaan Gönüleri-Burak Dalkır

 • İstanbul Sanat Magazin’in 5.Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri, Unutulmaz bir Programla gerçekleştirildi.

30 Eylül 2017 Cumartesi saat 17.00’den itibaren, Bostancı Green Park Otel lobisi ve salonları, İstanbul Sanat Magazin’in 5.Kuruluş Yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilen etkinliklerle ışıldadı. 5 yıldır sanat ve edebiyata çıkar gözetmeksizin hizmet veren, sanata, sanatçıya, kültür-sanat etkinliklerine önem ve destekte sınır tanımayan İSTANBUL SANAT MAGAZİN ekibinin kusursuz organizasyonuyla gerçekleşen programda, bir yandan 2017 Karma Sergisinin açılışı yapılırken, diğer yandan “Başarıya Alkış, Emeğe Saygı” sloganıyla, daha önceden belirlenen edebiyat, sinema, müzik ve görsel alanlardaki çalışmalarıyla her türlü övgüyü hak edenlere, ödüller dağıtıldı.

Karma Sergi 13 Ekim’e kadar izlenebilecek. İstanbul Sanat Magazin’in önderliğindeki 2017 Karma Sergi’de Kırkbeş sanatçının resim, çini ve fotoğraf gibi konularındaki çalışmaları yer aldı.

Sergiye eser gönderen sanatçıların tümüne birer Katılım Plaketi sunuldu. İzleyenlerin beğenisi toplayan sergi, 13 Ekim 2017 Cuma gününe değin izlenebilecek.

“BAŞARIYA ALKIŞ, EMEĞE SAYGI” Ödülleri Dağıtıldı

İstanbul Sanat Magazin‘in kuruluşunun 5.Yıl kutlama etkinlikleri kapsamında, 2017 “BAŞARIYA ALKIŞ” Ödülleri de dağıtıldı. Titizlikle hazırlanan, edebiyat, sinema, müzik ve görsel alanlardaki çalışmalarıyla her türlü övgüyü hak edenler şu isimlerden oluştu.

 • Sanata ve Sanatçıya verdiği yoğun destekten dolayı : THE GREEN PARK HOTEL‘e ;
 • Gerek İstanbul’da gerekse Güney Amerika Turnesinde gerçekleştirmiş olduğu klasik müzik konserleri ile Türkiye’nin sesini duyurarak gururlanmamıza vesile olan : İDSO-İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI‘na
 • Eskişehir’e bağlı Han İlçesinde olağanüstü Sanatsal çalışmaları ile REKREASYON DERNEĞİ‘ne ,
 • Yurt içinde ve Yurt dışında büyük bir başarı ile defalarca sergilenen “MABETLERİMİZ” Sergisinin Organizatörü ve Küratörü AYLA AKYOL‘a ;
 • Türkiye’nin pek çok yerinde sergilenerek artık bir efsane haline gelmiş bulunan “ÖNCÜ KADINLARIMIZ” Sergisinin Organizatörü ve Küratörü ÜLKÜ CILIZOĞLU‘na,
 • TRT Müzik Kanalı’nın en uzun soluklu programı olan Akşam Sefası’nın solistliğini aynı zamanda sunuculuğunu yapan Ayşe Ekiz,
 • İstanbul Sanat Magazin‘in kuruluşundan bu yana, kurumsal Sitesinin tüm teknik işlemlerini başarı ile yürüten GÜÇLÜ GÖNÜLERİ‘ne “BAŞARIYA ALKIŞ” ödülü verildi.. Ödülü ise oğlu Özgür Güçlü Gönüleri teslim aldı.

“EMEĞE SAYGI” Ödülleri de şu isimlere sunuldu:

Komple Sanatçı ve öncü insan Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan, Ressam Prof. Dr. Ali Candaş, Tiyatro alanında Türkiye’nin ilk akademik kariyerine sahip kadınlarından Prof. Dr. Nurhan Tekerek , Sanat Tarihçisi Prof. Dr. Tayfun Akkaya , Eleştirmen Hayati Asılyazıcı, Besteci – Piyanist, çok sesli müziğin duayeni Timur Selçuk , Müzisyen Erol Evgin, Sinema Yönetmeni Ertem Göreç, Müteveffa Müzisyen Erol Büyükburç , Gazeteci Mustafa Mutlu, Gazeteci Mustafa Dolu, Gitarist Melih Güzel.

YORUM Recai OKTAN – “HER ŞEY DAHİL” KUSURSUZ PROGRAM

 • Yazar olarak, programının tümünü, katılanları, yapılanları elimden geldiğince dikkatle izledim. “Her şey dahil” kusursuz programdı ve ortamı güzelleştiren ortak bir duygu vardı: Heyecan.
 • Başta Kemal Gönüleri ve Harika Ören olmak üzere, İstanbul Sanat Magazin’in tüm ekibi, günün kusursuz geçmesi için koşturdu. Program başlamadan ortaya çıkan problemlere de Güçlü Gönüleri, sağduyusu ve soğukkanlılığıyla çözüm buldu.
 • Sergiye eser verenler, ödül alanlar, ziyaretçiler kısa sürede kaynaştı. Programın tümünün başarıyla geçmesinde bunun da payı varan.
 • Hepimizin ilgi odağında, bütün zamanların en önemli sanat eleştirmenlerinden Hayati Asılyazıcı vardı. Davetliler arasında yer alan tanınmış karikatürist ve grafiker Alinur Uğurpakkan da içtenliği, mütevaziliği ve müthiş şapkasıyla dikkatleri çekti.
 • Sunuculuğunu Akın Ok‘un üstlendiği gecede  Melih Güzel Gitarı ile, Gökçe Billor da Tanburu ile davetlilere hoş dakikalar yaşatırken , Aylin Dönmez‘de bir şarkı ile geceye renk kattı.
 • İstanbul Sanat Magazin’in 30 Eylül Akşamı, Özetle herkese, örnek bir yıldönümü kutlamasının, benzer kuruluşlara örnek olması gereken programı dedirtti.
 • Bana da Başta Kemal Gönüleri ve emeği geçen herkesi en içten duygularla kutlamak kaldı. 2018’de yapılacak ikinci etkinlikte buluşmak dileğiyle.
 • İstanbul Sanat Magazin Ailesi geceye sponsor olan Kadıköy American Life ile Coldwell Banker Veritas‘a da birer Dayanışma Ödülü vermeyi unutmadı.

*****

Read Previous

2 Ekim Pazartesi GÜNÜN SERGİLERİ

Read Next

İKİ KURBAĞA – Öykü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: