ADANALILARIN “KADIKÖY BULUŞMASI”

ADANALILARIN “KADIKÖY BULUŞMASI”

Haber : Recai Oktan

Fotograflar : Kemal Gönüleri

  • İstanbul’da Yaşayan Adanalılar, bir kez daha, KADIKÖY’de Buluştu.
  • Kadıköy Hacı Ali 2 ‘de yapılan toplantıda yine hatıralar anlatıldı, şiirler, şarkılar söylendi.

Vazgeçilmez hale gelen ve yılda en az 4 kez tekrarlanan Adanalıların toplantılarından, 17 Şubat akşamı gerçekleşen buluşmaya, sürekli katılımcılar Ersin Sanver, Kemal Gönüleri, Enver Eskisındı, Hasan Ünveren, Orhan Tuncel, Oğuz Özalp, Mümtaz Aşan, Abdülezel İpekbayrak, Atilla Güllü, Atilla Ayral, Recai Oktan ve Vedat Gürışık‘ın yanı sıra  Faruk Demirkır, Orhan Ateşok, Yılmaz Tatlı, Mehmet Yurdaer, Ömer Meti ve Atilla Başman da ilk kez katıldı.

19.30’dan itibaren sohbet, devamında anılarla muhabbet vardı. Mazeretleri nedeniyle bulunamayanların kulakları çınlatıldıktan sonra, özel programa geçildi.

Yılmaz Tatlı&Atilla Başmanve ADANA’lılar Korosu DİNLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

Bu bölümde Yılmaz Tatlı ve Atilla Başman‘dan Türk Sanat Müziği eserleri, ardından Enver Eskisındı ve Ersin Sanver‘den dokunaklı şiirler dinlendi. Orhan Ateşok‘un duygusal Kadıköy anısı ve Mümtaz Aşan’ın projeleriyle renklenen gece, tekrarlandırılma dileğiyle sona erdi.

*****

About Recai Oktan

Sülalede 8 kız torundan sonra ilk erkek torun olarak 04. 06. 1947 tarihinde Adana'da dünyaya geldi. Eğitimini Adana'da (İnkilap İlkokulu, Tepebağ Ortaokulu, Adana Erkek Lisesi) tamamladı. Adana Demirspor ve Galatasaray taraftarıdır. Adana'da 2 süreli derginin (Başaranlar, Klas), 1 haftalık gazetenin (Hürsöz), 2 günlük gazetenin (Güney Ekstra, Klas) sahipliğini yaptı.3 evliliğinden 1 oğlu, 1 torunu var. 20 yaşında şekillendirdiği siyasi görüşü hiç değişmedi. 2000 yılında siyasi görüşü , taraftarı olduğu takımlar ve oğlu hariç her şeyi Adana'da bırakıp, gurbete çıktı . 2011 yılından beri Bodrum/Gümüşlük'te yaşıyor, kış mevsimini İstanbul'da, festivalleri Adana'da geçiriyor. Beyni ve kalbi Adana'dan asla kopmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.