Uwe Ommer 52’nci Sanat Yılını kutluyor

Uwe Ommer 52’nci Sanat Yılını kutluyor

Haber ve Fotograflar : Nihal Güres

Uwe Ommer‘in 52.Sanat Yılı  ; Gama Galeri‘de açılan Retrospektif sergisi ile kutlanıyor. Küratörlügünü Cüneyt Ayral‘ın yaptığı sergi kalabalık izleyici topluluğunun katılımı ile açıldı.

Kariyeri boyunca en beğenilen fotoğrafların özel bir seçkisi olarak nitelendirilen sergi 14 kasım‘a kadar Gama Galeri‘de izlenebilecek.

Paris’ te ikinci evi ve fotoğraf stüdyosu olan Alman sanatçı Uwe Ommer, aslen moda ve reklam alanından geliyor. Diğer ünlü mecraların yanı sıra en göze çarpan çalışmaları , Pirelli Takvimi için yaptığı çalışmalardır.

Uwe, yalnız şehvet eylemlerinin estetik görselleştirmesiyle değil, aynı zamanda sosyal projeleriyle de bilinir. Tüm dünyadan binlerce aileden oluşan portre çalışmaları da görsel olarak çok begeni toplamaktadır. Ürettiği serbest projelerle de uluslararası ün kazandı.

“Ladies” tanımı , Uwe Ommer‘in sadece saf çıplaklığı ile değil, zarif, saygılı ve estetik bir sunum tarzıyla karşımıza çıkartıyor. Fotoğraflarında kadınların çıplak bedenlerini eşit şekilde onurlu, duygusal ve doğal yaratilisin bir özü olarak güzelliğine saygı gösterdiğini gözlemleyebiliriz.

Uwe Ommer‘in Retrospektif içerikle yaptığı son çalışma  ilk defa sanatseverlerle buluşacak.

Sergi 14 Kasım‘a kadar Gama Galeri‘de izlenebilecek.

GAMA GALERİ

Adres : Turnacıbaşı Caddesi No 21 Beyoğlu/İstanbul

www.gamagallery.com

*****

0 Reviews

Write a Review

Read Previous

3 Kasım Cumartesi Günün Sergileri

Read Next

‘Sahne arkası’ Resim Sergisi Açıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: