Sevda Çelik Zamana yolculuk CKM’de

Sevda Çelik Zamana yolculuk CKM’de

Haber ve Fotograflar: Nihal Güres

  • Sevda Çelik’in “Hayallerim Askıda Kalmasın Zamana Yolculuk” Minyatür Kostüm Sergisi Caddebostan Kültür Merkezi 3. Kat Fuaye’de 29 Aralık’a kadar gezilebilecek.

Sevda Çelik , Minyatür Butik, Hayallerim Askıda Kalmasın “Zamana yolculuk “ sergisi Caddebostan Kültür Merkezi 3.kat Fuayesi’nde açıldı.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Halkla ilişkiler Bölümünde Ön lisans, İşletme Bölümünde lisans diplomaları almış olan Sevda Çelik daha sonra moda alanına yönelerek 2016 yılında Moda Akademisi Koleksiyon Planlama ve Oluşturma Eğitim Programına katılmış ve koleksiyon planlama eğitimi almıştır.

Minyatür Butik adını verdiği projesini bugüne kadar kişisel sergiler, Tv Programları, sosyal medya ve çeşitli cemiyet etkinlikleri aracılığı ile geniş kitlelerle buluşturan Sevda Çelik Caddebostan Kültür Merkezi’nde ki sergisi ile büyük ilgi topladı.

‘Hayallerim Askıda Kalmasın- Minyatür Butikte 45 farklı tasarım ve 31 vitrinden oluşan koleksiyon çeşitli dönemlerin isimlerini taşıyor. Koleksiyonu oluşturan eserler, sanatçının seyrettiği Hollywood sineması , klasik romanlar ve yaşantısından izleri taşıyor.

İki ayrı kategoride sergilenen “Minyatür Butik” , Kontesler ve Dönemler serisinden oluşuyor.  Sergilenen vitrinlerde Anna Karenina’dan Marie Antuanet’e kadar şasaalı saray kıyafetleri izlenebiliyor. Dönemler serisinde ise modanın Doğuş hikayesi, terzilik sanatının dönemsel stil anlayışı vurgulanmış.

Hayalleri askıda alıp giymek için kendinize bu sergiyi hediye edin, hem sanatçıyla tanışır hem de harika kostümlerle yeni yıla yeni hayallere girersiniz.

Sevda Çelik‘in “Hayallerim Askıda Kalmasın Zamana Yolculuk” Minyatür Kostüm Sergisi Caddebostan Kültür Merkezi 3. Kat Fuaye’de 29 Aralık‘a kadar gezilebilecek.

*****

Read Previous

28 Aralık Perşembe Kitap İmza Günü

Read Next

Ressamlar Derneği Karma Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: