SANATÇA , DATÇA RESİM SERGİSİ

SANATÇA , DATÇA RESİM SERGİSİ

Haber ve Fotograflar:Nihal Güres

Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği üyesi sekiz sanatçı, ressam Selçuk Uçku‘nun düzenlediği SANATCA , DATÇA başlıklı resim sergisi’nde sanatın coşkusunu ve barışçıl sesini Datçalı sanatseverlerle birlikte , DATÇA belediyesi Liman Sanat galerisi’nden duyurdu.

Datça belediyesinin katkılarıyla düzenlenen serginin açılışı 9 eylül 2017 Cumartesi günü saat 19.00 da gerçekleştirildi.

1909 yılında “Osmanlı Ressamlar Cemiyeti” adıyla kurulan ve yüz yılı aşkın bir süredir etkinliğini sürdüren Güzel sanatlar birliği resim derneği ülkemizin en eski ve en köklü sanat kurumları arasında yer almaktadır.

Güzel sanatlar birliği resim derneği , Türk Sanat Tarihinin gelişimi içinde sahip olduğu saygın konumun getirdiği sorumluluk bilinciyle, güncel yorumlarıyla geleneksel Türk resmine sahip çıkarken; aynı zamanda plastik sanatlar alanındaki çağdaş yaklaşımları da desteklemekte; Istanbul, Ankara, Izmir gibi sanatsal etkinliklerin yoğun olarak gerçekleştiği merkezlerin yani sıra Anadolu nun çeşitli illerinde de sergiler düzenleyerek plastik sanatlar kültürünün yaygınlaşmasını öncelikli hedefleri arasında görmektedir.

Katılan sanatçılar Nazan Akpınar, Ayşegül Bayraktar, Özlem Kalkan Erenus, Nihal Güres, Salime Kaman, Öznur Kepçe, Verjin Şabci ve Selçuk Ucku‘nun farklı tekniklerdeki yapıtlarından oluşan SANATÇA, DATÇA Resim sergisiDATÇA belediyesi Liman Sanat galerisi’nde  15 Eylül’e kadar  izlenebilir.

*****

Read Previous

Adana’dan Bir Kayıp Daha ; Ali Limoncu

Read Next

12 Eylül Salı GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: