Ceren Oykut & Ekin Saçlıoğlu “Başka bir Yer”

Ceren Oykut & Ekin Saçlıoğlu

“Başka bir Yer”

Haber ve Fotograflar : Nihal Güres

  • Ceren Oykut & Ekin Saçlıoğlu’nun “Başka bir Yer” Sergisi , Sofa Hotel İstanbul’da 9 Şubat’a kadar açık kalacak. 

ÇİV-Çağdaş İstanbul Vakfı 2019 yılının ilk sergisini Ceren Oykut ve Ekin Saçlıoğlu‘nun ikili sergisi ile Sofa Hotel İstanbul‘da düzenledi.

Sergide Sanatseverlerin yanı sıra Hasan Bülent Kahraman, Ali Güreli, İnci Aksoy gibi tanınmış isimler de vardı. Eserleri ve sanatçıları fotoğraflayıp , güzel bir etkinliğin kapısını açtılar.

Ekin Saçlıoğlu‘nun kağıt üzerine mürekkepli kalem ile çizdiği doğayı betimleyen ‘Kamuflaj’ serisinin yanı sıra , kağıt üzerine füzen ile çizdiği büyük boy, yine hayvan temalı figürleri büyük ilgi gördü.

Bunun yanı sıra metal kaide üzerine yerleştirdigi heykel formları da çok beğenildi.

Yine Ekin Saçlıoğlu‘nun tek renkli büyük akrilik çalışması, ‘Kuş ve Cop çiçekleri ‘ adlı eseri de en çok fotoğraflanan çalışması oldu.

Açılışta bulunamayan sanatçı Ceren Oykut ise, kağıt üzerine mürekkep ile çizdiği ‘Ücra’ serisi eserlerini sergiledi.
İki sanatçının birbirlerinin üretimleri hakkında birbirleri ile yazışırlarken değindikleri ortak konuları işledikleri eserlerinden oluşan sergi Sofa Hotel İstanbul sergi salonunda 9 Şubat’a kadar açık kalacak.

Sergi pazar hariç hergün 11.00 – 19.00 saatleri arasında gezilebilir.

Çağdaş İstanbul Sanat Kültür Vakfı 2018 Haziran ayında kuruldu. Vakıf kurulurken ‘Sanatı izleyin, ama mutlaka parçası da olun ‘anlayışı ile yola çıktıklarını belirten Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, ‘Vakfın amacı ülkemizdeki sanatseverlerin azami desteğini almak, proje ve çalışmalarını en geniş kapsamda hayata gecirmektir’ dedi.

Gücünü geçmişteki başarı ve deneyimlerinden alan Contemporary İstanbul , Çağdaş İstanbul Sanat ve Kültür Vakfı, çağdaş sanatı geniş kitlelere yaymaya amaçlıyor. Bu vakıf , öncelikle eğitim alanındaki eksiklikleri kapatmayı hedefliyor ve bu amaç doğrultusunda çeşitli sanat etkinlikleri , sanatçı ikamet ve üretim programları düzenlemeyi amaçlıyor. Vakfın Mütevelli Heyeti , önde gelen sanatsever ve akil insanlardan oluşuyor ve Türkiye’nin en etkin kurumları arasında yer almayı hedefliyor.

Siz de hem sanatı izlemek hem de bu ilginç Serginin bir parçası olmak isterseniz , Sofa Oteli’nin bir müze kıvamındaki kapılarını aralayıp sergi salonuna girebilirsiniz. Vaktiniz varsa , geniş masalara yerleştirilmiş sanat dergilerini ve kitaplarını da karıştırın. Sanat herkese iyi gelir.

*****

0 Reviews

Write a Review

Read Previous

Yusuf Tolga Ünker & “Holokost ile Yüz Yüze”

Read Next

26 Ocak 2019 Cumartesi Tiyatro Rehberi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: