BULUŞMA sergisi Marki Sanat Galerisi’nde açıldı

BULUŞMA sergisi

Marki Sanat Galerisi’nde açıldı

Haber ve Fotograflar : Nihal Güres

Güzel Sanatlar Birliği Resim Dernegi üyelerinin katıldığı “BULUŞMA” isimli sergi Marki Sanat Galerisi‘nde Sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

2 Mart 2020 Pazartesi günü düzenlenen Serginin açılış kokteylinde; sanatçılar dostları ile buluştular. Davetliler, Sanatseverler ve Medyanın ilgi gösterdiği Sergiyi eski futbolculardan Tanju Çolak da ziyaret edenler arasında idi.

Basının yoğun ilgisini toplayan sergide; Marki Sanat Galerisi‘nin sahibesi İda Kahraman da bir eseri ile yer aldı.

İstanbul Sanat Magazin yazarı Nihal Gures de “Barış ve Aşk” temalı eserleri Sanatseverler tarafından ilgi ile karşılandı.

Katılan Sanatçılar :

Nazan Akpınar, Ayşegül Bayraktar, Sakine Düzce, Nihal Güres, Özlem Kalkan Erenus, Öznur Kepçe, Çiğdem Soyuince, Hatice Tekin, Aynur Yıldırım

Serginin açılışında ; Nazan AkpınarAda ‘ kitabının , Nihal Güres ‘ de ‘ Ölünce de KIRMIZI RUJ SÜRÜYOR MUSUNUZ ‘ kitabını tanıtarak, davetliler ile paylaştılar.

Futbolcu Tanju Çolak kendisine gösterilen yoğun ilgiden oldukça memnun görünürken 8’de 8 yapan Galatasaray‘ın şampiyonlukta en güçlü adaylardan biri olduğunu vurguladı.

Kokteylde ilgi odaklarından biri de Gonca Gürdal yanında getirdiği Kızının şirin köpeği oldu.

Öte yandan ; Nihal Güres İtalya’da sanatçı Maya Lopez Muro‘nun ‘Gazeteden Sanatçı Şapkaları’ projesi kapsamında hazırladığı ‘Barış ve Aşk’ temalı şapkaları da sergi salonuna getirdi. Sanatçılar ve izleyenler şapkaları takarak hem aşkı hem de barışı, BARIŞ dolu bir dünyayı ne kadar arzu ettiklerini vurguladılar.

Sergi açılış törenine katılan Birim Bozok, Neveser Aksoy, Marlen Tekirdaglican gibi çok değerli sanatçılar da ‘Şapka’ projesine destek verdiler. Maya Lopez Muro‘nun sergisi önce İtalya’ da daha sonra da davet üzerine Arjantin’e gidecek.

Sanatçı Nihal Güres de ‘Gazeteden Sanatçı Şapkaları‘ projesinin İstanbul‘da da sergilenmesi konusunda çalışmalar olduğunu belirtti.

“Bulusma” Sergisi 16 martakşamına kadar Marki Sanat Galerisi‘nde Sanatseverler tarafından izlenebilecek.

Marki Sanat Galerisi 

Adres : Zafer Sokak No: 40 Nişantaşı

*****

Read Previous

“Toprak İnsanları ve Mektuplar” Ziraat Tünel ‘de

Read Next

“BÜTÜN YÖNLERİYLE BİSMİL” KİTABI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: