“BUBİ 6 DÖNEM” SERGİ AÇILIŞI

“BUBİ 6 DÖNEM” SERGİ AÇILIŞI

Haber ve Fotograflar : Nihal Güres

  • Bubi’nin 6 dönem Sergisi 3 Mart 2018 tarihine kadar İş Bankası KİBELE sanat galerisi, Levent’te Sanatseverlerin izlenimine açık olacak.

“BUBİ 6 DÖNEM ” Sergisi’nin açılış kokteyli İş Kule KİBELE sanat galerisi’nde yapıldı. Küratörlüğünü Hakan Çarmıklı‘nın yaptığı sergi sanatçının farklı dönem işlerini kapsıyor.

“Bubi bize ne fısıldıyor? Nereye bakıyoruz? Katlanmış pörsümüş kemerler , çözülemeyen düğümler, köprüler, salaş kıvrımlar ne anlatıyor bizlere? Paçavranın ruhu duruyor karşımızda…

Yaratıcısını anonimleştiren bir yığmaya bakmak. Yıkıntıya… Enkaza ve yeni bir yapılamayan yapıya bakmak.. kafesler. . yamalar, dikişler, düğümler, rölyefler. Vahşi bir anıt gibi önümüze dikilen “uygarlık öncesi” . Atık! “

Sergi açılışında Bubi‘nin hiç görmediğimiz eserleri ile karşılaştık. Yalnızca kafesler yaptığını sananlar vardı. Sanırım bizi şaşırtmak için çok zengin eser koleksiyonunu sergiledi.

Mücevherler, yastıklar, heykeller, suluboyalar, ikonalar.

Bubi bütün gününü atölyesinde geçiriyor. Eşi Ayşe Hayon, ev ve atölye arasında mekik dokuyor, kahvesini , kekini , kurabiyesini fırından çıkarıp götürüyor. Çünkü Bubi, Ayşe‘nin elinden olmadıkça hiç bir şey yemek içmek istemiyor, ancak onun elinden gelen muhteşem mutfak ürünleri ile beslenirse , eserlerini de çok rahat bir ruh yapısı ile üretiyor. Dünya çapında bir sanatçı ama eşi Ayşe‘nin yanında bir bebek…

Ayşe Hayon , Serginin günler öncesinden beri çok heyecanlıydı. Böyle muhteşem bir sergiyi hazırlamak kolay değil.
Özenle hazırlanan Serginin açılışında Bubi mahçup bir çocuk gibiydi. Küratör Hakan Çarmıklı‘nın konuşmasının ardından konuşan Bubi, çok utanıyorum, dedi. Bu kadar güzel bir sergiyi hazırlıyor, sonra da mahçup oluyor, tevazu gösteriyor. Dostları, arkadaşları ve ahbapları, bu mahçubiyetten dolayı, Bubi‘ye bol bol sarılıp hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Ülkemizin böyle dünya çapında sanatçıları olması ne kadar gurur verici değil mi?

Bu muhteşem sergi için Bubi’ye , küratörü Hakan Çarmıklı‘ya ama en çok da eşi Ayşe Hayon‘a teşekkür etmeliyiz. Sanatçıları büyüten şey , özel hayatlarındaki mutluluk olmalı.

Bubi’ye hızlı bir Retrospektif bakış , 1970 lerden günümüze zengin bir sanat yolculuğu , KİBELE sanat galerisinde sizleri bekliyor.

Bubi’nin 6 dönem Sergisi 3 Mart 2018 tarihine kadar İş Bankası KİBELE sanat galerisi, Levent’te Sanatseverlerin izlenimine açık olacak.

*****

Önceki

Numan Arslan Resim Sergisi Açıldı

Sonraki

Minik Portreler Zorlu Center’de

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar