Birim Bozok’un Kişisel Sergisi Açıldı

Birim Bozok’un Kişisel Sergisi Açıldı

Haber : Nihal Güres

Fotograflar: Nihal Güres-Nusret İlbay

  • Birim Bozok‘un kişisel sergisi , Güneş Sigorta Genel Müdürlüğü’nde 17 Şubat’a kadar gezilebilecek.

Bedri Rahmi Eyüboğlu‘nun en renkli öğrencilerinden biri olan Birim Bozok‘un kişisel sergisi kalabalık bir davetli topluluğu ile açıldı.

Açılışta Abdülkadir Günyaz, Nazan Akpınar, Cengiz Ünlü , Tevfik İhtiyar gibi çok değerli simaların hazır bulunduğu gözlendi.

Güzel Sanatlar Birligi Resim Derneği Başkanı Nazan Akpınar ile Birim Bozok kolejden okul arkadaşları. Diğer sınıf arkadaşları da Serginin açılış kokteylinde sanatçıyı yalnız bırakmadılar. Her ay toplanarak kolej anılarını ve sanat sohbetlerini , seyahat projelerini degerlendirdiklerini belirttiler. Uzun yıllar dostluk çok hoş sohbetler için çok zengin bir portföy oluşturuyor. Sanatçıların ve arkadaşlarının rengarenk dünyası , İstanbul’un çeşitli mekanlarında ölümsüzleşiyor.

Sanatçı , sergi için yayınlanan kitabını sanatseverlere imzaladı. Doğayı konu alan sanatçı düşlerinin romantik pastoral renklerini kullanıyor.

Birim Bozok‘un rengarenk dünyası hocası Bedri Rahmi Eyüboğlu‘nu aratmayacak derecede yaşam coşkusu taşıyan renk Armonileri ile dopdolu.

Sergi küratörü Yalçın Denizyılmaz ve 60. yılını kutlayan Güneş Sigorta yetkilileri sergiden çok memnun kaldılar.

Uzun yıllardır sanat camiasında bulunan Yalçın Denizyılmaz çeşitli kurumlarda küratörlük görevini başarıyla sürdürmüş olup , kapanmadan önce İSO – İstanbul Sanayi Odası Galerisi’nin de küratörlüğünü de yapıyordu.

Bu tip sergilerin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de imza atacakları vurgulayan Yalçın Denizyılmaz , ekim ayı’nda sokak çocukları yararına bir bağış sergisi düzenleyeceklerini belirtti.

Geçen sezon Gaziler Derneği yararına bir sergi düzenlemiş olan Yalçın Denizyılmaz , bağış sergilerinin son derece yararlı sonuçlandıığını belirtti.

22 ocak ila17 Şubat tarihleri arasında devam edecek olan sergiyi pazar hariç hergün 10.00 – 18.00 saatleri arasında gezebilirsiniz.

Güneş Sigorta Genel Müdürlüğü
Adres: Büyükdere Cad. No 110 Esentepe / Şişli

*****

Read Previous

Hüseyin Güven’in Heykel Sergisi

Read Next

24 Ocak Çarşamba Tiyatro Rehberi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: